wyniki po zastosowniu rad DjFaFa

napisał/a: hashimotka 2014-02-05 08:15
Hejka.
Zrobiłam wyniki:
TSH -0,02 ( norma 0,550-4,78)-
brałam w dawce 100 letrox, mam teraz zalecone 75 na zmianę ze 100
Ft3: 2,67 ( 2,30- 4,20)
ft4: 1,53

Cholesterol zszedł z 238 do 204 ( bingo)
Opad z 38 spadł na -11 teraz ( bingo też)- dieta bezmleczna - działa

Rozkład cholesterolu jest następujący:
-całkowity -204
-HDL-72
-Triglicerydy w surowicy 77
-LDL 116,8

Jeśli chodzi o inne wskźniki, to nie mieszczą się w normie:
MPV - 8,8 b ( norma 9,6- 12)
EOS- 0,03 ( norma - 0,04- 0,4)
EOS %- 0,4 % ( norma 1,0-5,0)
BASO- 0,01- ( norma 0,02-0,1)

Ogólnie czuję się lepiej, mam więcej energii, mniej bólów wszelkich. Jest tylko jeden problem - nie mogę brać euthyroxu ( nietoleruję), po letroxie jest ok, tylko jak dobrać dawki, skoro jest tylko 50 i 100.
Druga sprawa, to czuję ciężkośc w żołądku, tak, jakby coś zalegało. Zastanawiam się, czy to nie osłonki tych niezliczonych kapsułek, które łykam. I tu mam pytanie- czy można np omega-3 wycisnąć na łyżeczkę i w taki sposób łyknąć? Czy można to zrobić z innymi suplementami? Albo w ogóle jak osłonić żołądek???.
Napisz, jeśli możesz,proszę, czy przy takich wynikach robić jeszcze jakieś dodatkowe badania - na tę chwilę mam jedynie lekką kołowaciznę w głowie, ale to może być spowodowane bezsennością. Bóle prawie nieobecne, sprężystość ciała lepsza po diecie i suplach.
Pozdrawiam i raz jeszcze dzięki
djfafa
napisał/a: djfafa 2014-02-05 10:23
Co do leku. Czas półtrwania l-tyroksyny to średnio 7 dni, więc jak przyjmujesz tygodniowo 600-625 mcg to podziel tak samo Letrox. Czyli np. 5 razy w tygodniu 100 mcg a dwa 50 mcg, 2 razy w miesiącu 6 razy 100 mcg i wyjdziesz na to samo jakbyś brała naprzemiennie 100 i 75 :)
Przesunięciami w obrębie białych krwinek nie ma czym się przejmować.
Omega 3 to kapsułka żelowa, więc nic zalegać nie może, otoczka to zwykła gliceryna którą zjadasz każdego dnia bo jest to standardowy składnik stosowany w piekarstwie, cukiernictwie i wielu innych. Wycickać nie polecam, bo Omega 3 to tłuszcz rybi, więc śmierdzi niemiłosiernie :) No chyba że lubisz tran naturalny (nie znam osoby która takowy lubi :).
Osłonić żołądka nie masz do czego, suplementy to nie leki. W kromce chleba czy jabłku masz więcej konserwantów niż odrobina talku czy barwnika w kapsułce.
napisał/a: hashimotka 2014-02-05 21:39
Dzięki DJ. Z dzieleniem dawki tak zrobię:). Co do kapsułek żelowych, zwłaszcza omegi-3, to moje mają wyjątkowo przeciwpancerną kapsułę. Wolę rozgryźć i łyknąć, wypluwająć zelówkę niż ma mi zalegać na żołądku. Dzisiaj tak zrobiłam i było ok. Wszystkie inne łykam normalnie:). za kilka dni spróbuję znowu połykać bez rozgryzania, może to chwilowa niedyspozycja. Poza tym trzymam się dzielnie. Wcale mnie nie kusi pieczywo czy mleczne. Znalazłam kozie serki i fajne pieczywo bezglutenowe. Kupiłam też mini słoiczki gerbera z mięskiem indyczym ( taki ala pasztet dla dzieci). Najłatwiej jest z obiadem.
Jedyną trudnością jest łykanie całego tego żelowego arsenału, ale jutro wypróbuję metodę wydzielenia wszystkiego na cały dzień i sukcesywnie będę pojadać przez cały dzień, żeby ubywało.
Odezwę sie za jakiś czas.
Raz jeszcze dzięki za Twój sposób na haszi, to działa:)
djfafa
napisał/a: djfafa 2014-02-06 07:48
Działa działa :) Ale to nie mój sposób, tylko zebrana wiedza z holistycznego leczenia tarczycy :)
Pozdrawiam
napisał/a: hashimotka 2015-06-22 17:06
cześć, to ja , hashimotka.
Na dzień dzisiejszy wyniki - po zastosowaniu bez glucia i bez mleka z naciskiem na zielone rośliny, wyniki mam takie ( przypominam ponad 20 lat hashi stwierdzone na podst TSH, MAK, TAK, USG , scyntygrafii i czegoś jeszcze blisko 30 lat temu więc nie pamiętam. Biorę letrox 100 i zalecane przez Ciebie omegi, witaminy, itp no więc tak :
oto moje dzisiejsze wyniki:

TSH - 0,1 ( norma 0,27-4,2),
Ft3 -5,04 ( norma 3,1-6,8)
Ft4 -18,92 ( norma 12-22)
Anty TPO - 29,49 ( norma < 34
No i co??? nie mam hashimoto, o co tu kaman???
Jeśli chodzi o objawy to : kiepsko śpię, bóle całego ciała świdrująco, wędrujące w wybrane dni, męczliwość stóp, nóg i ogólnie kiepsko z energią. Gdzie z tym iśc, co robić dalej. Pomóż, Kochany, bo już nie wiem sama co robić ... plisss
djfafa
napisał/a: djfafa 2015-06-22 18:02
Od roku utrzymujesz takie niskie TSH? Trochę to ryzykowne. Osobiście zmniejszyłbym dawkę leku, co pisałem rok temu a chyba to zignorowałaś.

Przeciwciała jakie były wcześniej?

Ale od razu odpowiem, skoro masz 20 lat Hashi to raczej z tarczycy nic nie zostało i po prostu organizm nie ma co już niszczyć, stąd przeciwciała możesz mieć już książkowe.

Objawy masz mieszane, ciężko coś jednoznacznienie doradzić.
napisał/a: ania551 2015-06-22 18:12
Przepraszam, że się wtracę choć pytasz Djfafa. U mnie takie wędrujące bóle całego ciała okazały się być fibriomialgią. W tej chorobie też występują kłopoty ze snem (ja akurat ich nie mam). To leczy reumatolog.
Co do przeciwciał a właściwie ich braku po tylu latach choroby może być ich niewiele. A to wcale nie świadczy, ze nie masz hashi.
Ale oczywiście przyczyny twego złego samopoczucia mogą być zupełnie inne, tylko tak mi się skojarzyło.
napisał/a: ania551 2015-06-22 18:14
O proszę djfafa zdążył zanim wysłałam.
napisał/a: hashimotka 2015-06-22 19:48
dziękuję. Nie wiem jakie miałam przeciwciała. Ale tarczycę jeszcze mam jakieś 12 ml. Co do zignorowania- to nie tak. Zmniejszyłam dawkę tak jak kazałeś, brałam 75 codziennie i się trochę tsh powiększyło - do ponad 2 więc wróciłam do setki. A od paru dni biorę na zmianę 100 i 75.
Tez podejrzewam fibro. Ale moze zanim się dostanę do reumatologa podpowiedzcie jakie badania to potwierdza, bo i tak pewnie trzeba prywatnie zrobić .
Dziekuję wszystkim za pomocne info i rady
napisał/a: ania551 2015-06-22 21:41
Zrób kinazę kreatyninowa, czynnik reumatologiczny, morfologie z Ob, przeciwciała CCP, może zrób przeciwciała ana, poziom wapnia,fosforu,próby wątrobowe, boreliozę, wit d. To cię dużo będzie kosztowało.
U mnie ostateczną informację dał lek, który mi pomógł błyskawicznie - sirdalud. Teraz go nie biorę. Wystarcza gimnastyka i praktycznie bóle są niezauważalne. Ale jesienią było strasznie.
napisał/a: hashimotka 2015-06-23 11:21
Aniu, dziękuję za życzliwośc
napisał/a: ania551 2015-06-23 13:00
Odpowiedziałam na pw