Wyniki nasienia męża

napisał/a: badany27 2014-04-14 22:14
Proszę o interpretacje badania nasienia, będę bardzo wdzięczny. Czy z takimi wynikami możemy zajść w ciąże? czy jest jakaś szansa?
napisał/a: Gracee 2014-04-16 18:14
Parametry nasienia dotyczące plemników o prawidłowej budowie nie są genialne ale też nie ma całkowitego braku plemników w ejakulacie. Czas upłynnienia, objętość, pH wszystko jest w normie. Zajście w ciąże przy takich parametrach wcale nie jest niemożliwe. Jeśli po pewnym okresie czasu nie będzie wychodzić, a u partnerki wszystko będzie ok, tzn. jajowody drożne, owulacja, hormony w normie to wówczas będzie można spróbować inseminacji, która być może da ciąże. Wynik najlepiej skonsultować z lekarzem.
napisał/a: badany27 2014-04-16 20:22
Hmm Prawidłowa budowa powinna być 4% a jest 12 tak? dobrze to rozumiem ? Czyli czemu nie jest dobrze? Czy branie salfazinu pomoże jeżeli chodzi o ten parametr?
napisał/a: Gracee 2014-04-17 23:05
Po wyżej 4% są dobre rokowania. Co do salfazinu to jednym z jego zadań jest poprawa funkcjonowania narządów rozrodczych ale nie tylko.
Watro by dietę wzbogacić o witaminę C, E, cynk, magnez, selen.
Na poprawę jakości nasienia może wpłynąć jedzenie tych produktów: orzechy, nasiona, czerwona papryka, biała kapusta, ryby i jeszcze kilka innych.
napisał/a: badany27 2014-04-18 10:28
Możesz troszkę jaśniej? Nie rozumiem do końca nadal czemu napisałeś że jest taka sobie budowa plemników skoro prawidłowe rokowania to 4% a ja mam 12 % ? więc więcej niż 4 tak? Czy o co chodzi? bo nie rozumiem nie znam sie na tym proszę wytłumacz mi dokładnie i tak samo z tym ejakulat tam jest 1.6mln norma a ja mam 68 mln czy jak? pozdrawiam
napisał/a: Gracee 2014-04-18 21:48
Ogólną żywotność plemników masz na granicy normy czyli 58% z czego 12% o prawidłowej budowie. Tak więc proporcjonalnie do całości nie jest to bardzo dużo ale ja też nie napisałam, że wynik jest całkowicie zły. i nie masz szansy na dziecko poczęte naturalnie bo nie ma do tego podstaw. Ty patrzysz na konkretny wynik i jego normę np. prawidłowa budowa norma 4% a wynik 12 % to jest ok. Masz 58% plemników w ruchu z czego 51% o ruchu postępowym. Tak na prawdę nie wiesz czy te 12% plemników o prawidłowej budowie znajduje się w ruchu postępowym. Tak więc ogólna liczba plemników to 570 mln z czego 68 mln to nie jest ogromna wartość w porównaniu do całości. Jeszcze raz napisze, że z takimi parametrami naturalne poczęcie jest możliwe. Najlepiej będzie jak wynik skonsultujesz z lekarzem i wówczas on udzieli ci w 100% satysfakcjonującą odpowiedź.
napisał/a: badany27 2014-04-19 13:05
OK Dziękuje bardzo za wytłumaczenie dokładne mi tego wszystkiego :) pozdrawiam
napisał/a: Gracee 2014-04-19 19:59
Życzę owocnych starań o maleństwo :)
napisał/a: badany27 2014-04-22 09:20
Dziękuje przyda się na pewno, myślimy teraz by żona udała się do lekarz, nasi znajomi mieli podobną sytuacje jak my, też chłopak zrobił badania nasienia i wyszły pozytywnie, następnie jego Kobieta udała sie do ginekologa(_chyba do ginekologa) porobiła badania i wyszło ze ma pozapychane jajowody czy coś w tym stylu lekarz to przeczyścił i od razu zaszli ;) Więc może u nas być podobnie.
napisał/a: badany27 2014-05-01 08:32
Moja Kobieta była na badaniu dopochwowym USG i lekarz stwierdził, że jajniki nie pracują ani lewy ani prawy czyli nie ma wcale owulacji i 9 miesięcy naszych starań na próżno i że mogło by to trwać jeszcze 10 lat i by to nic nie zmieniło, przepisał leki takie jak : Metformina
BROMERGON
ENCORTON
Acard
Nospa
Clostilbegyt
FRAXIPARINE - Zastrzyk , co drugi dzień od 5 dnia cyklu przez 5 razy.
PREGNYL- Zastrzyk w 14 dniu owulacji muszę do lekarza jechać na wizytę i ma zrobić ten zastrzyk i w ciągu 3 następnych dni mamy próbować o poczęcie.

Zrobił jeszcze Cytologie ale wyniki będę wiedziała przy następnej wizycie.

Czy Myślicie, ze jest szansa, że uda się zajść w ciąże?
napisał/a: ewelinasl 2014-11-04 22:07
Badanie nasienia
Proszę mi powiedzieć co oznaczają takie wyniki? Co dalej robić? I czy ,,samemu,, można je jakoś poprawić. Oto wyniki
Objętość-4,0ml
pH - 7,8
Lepkość -średnia
Upłynnienie- prawidłowe po 20 min
Kolor - prawidłowy
Aglutynacja (++)
Liczba plemników/ml:13x10^6
Ruchliwość - A-15% B-18% C-25% D-42%
Odsetek plemników prawidłowych -3%
Nieprawidłowości-
Deformacja głowy-72%
Deformacja witki -8%
Deformacja części przedniej - 17%
Leukocyty, kom. okrągłe 1-2 w p.w
Erytrocyty (-)
Bakterie (-)