Wyniki MR

napisał/a: mysia191 2016-07-31 22:24
Witam. Od ponad roku zmagam się z bólem kolana prawego. Nie uległam żadnemu urazowi. Dostałam 4 zastrzyki: 3 razy synocrom po czym pół roku ból nie dokuczał aż tak często, gdy znowu zaczął dostałam jeden zastrzyk suplasyn, po którym efektu nie było żadnego, ortopeda zlecił badanie rezonansu magnetycznego i proszę o wiadomość czy jest w nich coś co mogło by ten ból powodować, ponieważ wizytę mam dopiero za miesiąc.
Fizjologiczna ilość płynu w jamie stawu. Cechy śródłąkotkowego uszkodzenia rogu tylnego łąkotki przyśrodkowej. Łąkotka boczna bez ewidentnych zmian urazowych. ACL o podwyższonym sygnale i niejednorodnej strukturze z zachowanym przebiegiem; PCL haczykowato zagięty o podwyższonym sygnale przudowo z zachowanym przebiegiem; MCL i LCL o nieco podwyższonym sygnale w okolicy przyudowej z zachowaną ciągłością; w właściwe rzepki, pasmo piszczelowo biodrowe oraz ś.m. dwugłowego uda i podkolanowego o zachowanej ciągłości i sygnale; chrząstka stawowa o prawidłowym sygnale bez ubytków; rzepka symetryczna, bocznie podparta z fałdem przyśrodkowym położonym dośrodkowo z płynem wokół; chrząstka na powierzchni przyśrodkowej rzepki o niejednorodnym sygnale z cechami uszkodzenia; troczki rzepki o zachowanym sygnale i strukturze; dół podkolanowy bez zmian.
Z góry dziękuję za wszelką informację.
napisał/a: MICHAL-CS 2016-08-28 16:51
Witam, oczywiście ze jest kilka struktur które moga dawac dolegliwosci, jedna z nich to lakotka, która z biegiem czasu moze dawac coraz wieksze dolegliwosci, kolejna to fald blony maziowej, zapewne byl tu jakis uraz ktory spowodowal tyle uszkodzen, gdyz kazde z wiezadel ma podwyzszony sygnal, co swiadczy o niewielkim ale jednak uszkodzeniu. ja sugerowalbym sie jednak udac do dobrego fizjoterapeuty zeby zobaczyl jak wyglada funkcja konczyny i jak pracuja poszczegolne partie miesni zeby zapobiec dalszym zniszczeniom.

pozdrawiam