WYNIKI MOJEJ 10 MIESIECZNEJ CORKI.PROSZE O ODPOWIEDZ.

napisał/a: ania.r 2007-08-06 21:51
Wyniki mojej 10 miesiecznej corki,prosze o odpowiedz.

Pisalam pare dni temu ale nikt mi nie odpowiedzial ,martiwia mnie jej wysokie krwinki biale ktorych ma 19,5,jej ob 30,i plytki krwi.Bede bardzo wdzieczna jesli mi ktos powie dlaczego sa takie wysokie,nasza lekarka stwierdzila ze to przez to iz czesto choruje,zeby sie nie martwic,ale jakos mnie to nie uspokoilo,czy to moze byc powod?zastanawiaja mnie jej zabki,jeszcze nie ma ani jednego czy to moze byc jakas przyczyna?Bardzo prosze o odpowiedz.
napisał/a: Peter 2007-08-07 13:12
Tak, to w wyniku stanu zapalnego, ale nie można go lekceważyć! Dziwi mnie stwierdzenie, ze nie ma się czym przejmować! I to mówi lekarz!!! I jeszcze w dodatku, gdy chodzi o 10 miesięczne dziecko??!!
Należałoby ustalić, co to powoduje. Na początek proponuję wymaz z nosa i gardła na posiew bakteryjny i grzybiczy. Bez tego trudno wnioskować, w czym problem i na dodatek, jak leczyć.
Co do ząbków, to nie ma się czym przejmować. Jeśli dziecko często choruje, to tak może być.
napisał/a: ania.r 2007-08-07 14:58
DZIEKUJE BARDZO PETER
Witam.Wymazu miala robiony pod koniec czerwca bylismu u paru laryngologow stwierdzano ciagle zapalenie uszka i ciagle dawali antybiotyki,wkacu jeden laryngolog dal skierowanie na wymaz z gardla i nosa.Wymaz z gardla:wychodowano haemophilus+++,staphylococcus jeden krzyzyk, a w nosku staphylococcus i haemophilus obie te bakterie po trzy krzyzyki(+++),brala antybiotyk augmentin przez dwa tygodnie,niby jest juz dobrze ale dostala dwa razy goraczki ponad 39st.ostatnio wciagu tygodnia,tak poza goraczka nic,zrobilismy badania z krwi i wlasnie bylo ob wysokie 30,krwinki biale 19.5.Dodatkowo miala posiew z kalu i moczu wszystko wyszlo dobrze.Czy zrobic jej ponownie wymaz?Dziekuje.
napisał/a: Peter 2007-08-07 15:03
KONIECZNIE POWTÓRZYĆ WYMAZ. Lekarze zapominają o wymazie kontrolnym po zakończeniu antybiotykoterapii. To błąd. Oznacza to, że nie chcą do końca wyleczyć pacjenta (pisze tak, bo dość często mam dość niekonsekwencji lekarzy). Jeśli wyniki się powtórzą lub wyjdzie co innego, napiszę, co dalej. Co obecnie dziecko przyjmuje?
napisał/a: ania.r 2007-08-07 15:34
wlasnie dzis wrocilam od pedriatry,kazala jej do roku czasu(do wrzesnia) podawac lacidofil,enterol i nutrolin b w zawiesinie,na zmiane,niby po to zeby organizm odpoczal,od biegunek,obecnie jest bez lekow wkacu, tylko jak dlugo ,ale pojde zrobic wymaz kontrolny:)i zobaczymy co wyjdzie

[ Dodano: 2007-08-15, 08:27 ]
witaj Peter,wlasnie zrobilam wymaz malej z gardla i z nosa,wyniki maja byc w we wtorek,jak beda to odrazu napisze jakie wyszly,narazie mala czuje sie dobrze.Milego dnia zycze
napisał/a: Peter 2007-08-17 08:06
Najlepiej kontakt na PW, bo może mi "ucieknąć wątek"