wyniki moczu nastolatki

napisał/a: ananow1 2013-08-22 16:38
Witam!
Moja 15 letnia córka od około 4 dni odczuwa od czasu do czasu lekkie szczypanie cewki. Kupiłam jej słoiczek na mocz i dałam, żeby wysikała się tam rano. Ona, nie wiedząc, że trzeba pamiętać o sterylności, wyjęła kubeczek z foli dzień wcześniej i postawiła na półce. Gdy napełniła pojemnik swoim moczem, zaczęłam go badać testem paskowym. W wyniku, który przyłożyłam do skali wyszło, że ph jej moczu jest za wysokie; 8,5. Do tego pojedyncze leukocyty. Czy iść do lekarza? Czy złe wyniki mogło spowodować otwarcie słoiczka przed badaniem?
napisał/a: ~Anonymous 2013-08-22 16:57
Badanie ogolne moczu wykonuje sie po owczesnym umyciu narzadu letnia woda ,srodkowy,poranny strumien do pojemniczka, reszta strumienia a takze jego poczatek do sedesu, unikajac dotykania kubeczka palcami w jego wnetrzu by nie zostawic ewentualnych bakterii.
Ja radze wykonac jeszcze raz takowe pobranie probki i zaniesc raczej do labolatorium bo opisane dolegliowsci moga wskazywac na zapalenie toczace sie w drogach moczowych ,a takie badanie przez paski jest badaniem ogolnikowym a nie szczegolowym.