wyniki krwi

napisał/a: ILONAc24 2006-10-07 20:21
MAM PROBLEMY Z ŻOŁADKIEM ALE TO SIE ZACZELO W CIAZE JAK ZASZLAM 6 LAT TEMU ZACZELO MI SPADAC ZELAZO I CO MIESIAC DWA MAM SPADEK DOSTAJE CIAGLE ZELAZO DOZYLNIE BO DOUSTNIE NIE DA RADY.NIE ROBILAM INNYCH BADAN NIEWIEM JAKIE ALE CZY TO MOZE BYC COS POWAZNEGO JESTEM SZZUPLA OSOBA MAM WZROSTU 170 I WAZE ZALEDWIE47,5 KILO NIE MOGE PRZYTYC PRZY MIESIACZCE WAGA MI SPADA O JAKIES 4 KG A MIESIACZKI SA OBFITE,JAKIE BADANIA JESZCZE MAM ZROBIC CZY TO MOZE BYC BIALACZKA ALBO RAK JELITA BO COS MI LEKARZ WSPOMINALA PROSZE O ODPOWIEDZ
napisał/a: plb1985 2006-10-07 22:38
jakiego typu są to problemy z żołądkiem? zgaga, wrzody, refluks, helicobacter pylori...lub może lepiej: zażywasz jakiś preparat omeprazolu/lanzoprazolu (lanzul, omeprazol, prazol, helicid itd), jak długo?

a pomiędzy spadkami żelazo jest dobre? jakie wartości?

z innych badań to można zrobić TIBC - jest bardziej miarodajnym badaniem na poziom żelaza, a poza tym można zbadać jeszcze retikulocyty i bilirubine, żeby zobaczyć czy czasem z krwinkami nic się nie dzieje

dieta wegetariańska? mięso jest chyba najlepszym źródłem przyswajalnego żelaza dla człowieka

poza tym badania na pasożyty oraz na krew w stolcu

a między miesiączkami nie występują krwawienia?ile ml (podpasek) w czasie miesiączki?

a jeszcze jakieś objawy? bóle stawów, mieśni, krwawienia z nosa, w stolcu, łatwe nabijanie sińców?

szczerze mówiąc białaczki bym nie podejrzewał (a było badanie OB?), a rak jelita grubego, hmm, był w rodzinie? tu raczej przede wszyzstkim krew w stolcu...jednak nie ma póki co chyba podstaw do podejrzeń tych ciężkich chorób, także spokojnie ;)
napisał/a: ILONAc24 2006-10-07 23:06
NIE MAM KRWAWIEN PRZED MIESIACZKA PODCZAS MIESIACZKI UZYWAM TAMPONOW OSTATNIO ZUŻYŁAM OKOŁO 48 TAMPONOW PRZEZ TYDZIEN TAKTO MIEJ ZE 35 JAKOS TAK,KRWAWIENIE Z NOSA TAK CZESTO A SINIAKI NABIJAM SOBIE ŁATWO,MAM PROBLEMY Z JEDZENIEM OD 6 LAT CHORUJE NA BULIMIE LECZE SIE,LEKARZ STWIERDZIL ZE BULIMIA NIE MA NIC DO SPADKU ŻELAZA JAKOS Z PÓŁ ROKU TEMU MIAŁAM OKROPNY NAWRÓT CHOROBY PROBLEMY,I CZESTO WYMIOTOWAŁAM ZROBILAM WYNIKI I MIALAM 160 ZELAZA,KREW W STOLCU BYLA ALE TERAZ NIE ZAUWAZYLAM TAK CHOROWAL MOJ DZIADEK MIAL RAKA WĄTROBY I JELIT, POZDRAWIAM I DZIEKUJE
napisał/a: spree 2006-10-08 10:52
plb1985 - resza wynikow jest w oddzielnym temacie "wyniki..."
'objawow niepokojacych' nie ma:/ i tu jest wlasnie ten bol..
napisał/a: MIŚKA 2006-11-07 23:26
Witam.
Odebralem dzisiaj wyniki badan i nie mieszcza się w mormie.

WBC: 4.9 tys/ul
RBC: 4,11 mil/ul
HGB: 9.4 g/dl
HCT: 31.9%
MCV: 77,6,4 fl
MCH: 22,9pg
MCHC: 29.5 g/dl
Krwinki płytkowe: 232,0 tys/ul
LYMPH%:49,4; 2.4 tys/ul
MXD%: 8.4; 0.4 tys/ul
NEUT%: 49,4%; 2,1 tys/ul
RDW-CV%:16,3
żelazo: 24 ng/dl
Co oznaczają takie wyniki? POMOCY!!!
napisał/a: magda_j1 2006-11-21 22:09
Witam!
Zrobiłam kontrolne badania dziacku - 1 rok i 9 mies. (drobna dziewczynka - ok. 3 centyla). Boję się co może wynikać z tych badań... Cała morfologia jest OK, ale wzór odsetkowy leukocytów (7,1 x10^3/ul) jest "dziwny":
Limfocyty: 81%
Gran. obojętn.: 15%

Pałeczki: -
Gran. kwasochł.: -
Gran. zasadochł.: 1%
Monocyty: 3%

Czekam na odpowiedź,
Magda

[ Dodano: 2006-11-22, 17:08 ]
Witam ponownie!
Około tydzień przed pobraniem krwi dziecko było szczepione p.grypie i ospie wietrznej.
Czy to możliwe, że ww. wyniki mogły być "odpowiedzią" na szczepienie?

Pozdrawiam,
Magda
napisał/a: Peter 2006-11-23 09:40
Oczywiście, że może.
napisał/a: barnap 2006-11-24 13:44
a moje wyniki sa nastepujace:
AST: 54U/l
ALT: 85 U/l
Bilirubina: 0,38 U/L

Prosze o interpretacje
napisał/a: jeeves 2006-12-07 15:05
Witam, prosze o interpretację badania krwi:
WBC 3,4
RBC 4,45
HGB 13,6
HCT 40,7
MCV 92
MCH 30,5
MCHC 33,3
RDW 10,8
PLT 158
MPV 10,5
PCT 0,166
PDW 17,8
OB po 1 godz. - 3 mm

Lekarz rodzinny mówi, że nie powinnam się martwić, ale niskie wyniki białych krwinek utrzymują się u mnie już od roku. Często też mam obniżony wynik w zakresie płytek krwi (ostatnio ok, ale w listopadzie 140).
napisał/a: Peter 2006-12-07 15:12
Bardzo dobrze podnosi poziom białych krwinek Biostymina. Jest to naturalny wyciąg z aloesu drzewiastego. Idealnie byłoby ją podać w zastrzykach. Porozmawiaj z lekarzem na ten temat, o ile chcesz.
napisał/a: TM1 2006-12-11 19:52
Witam mam tylko jedno pytanko..

otoż interesuje mnie tylko ta wartość

HGB 18 g/dL (Meżczyzna) Reszta wynikow wporzadku.

Co moze byc tego przyczyna? Jak obniżyc ten wynik?

Czy nadamir HGB jest zwiastunem czegos??

Pozdrawiam
napisał/a: plb1985 2006-12-11 20:05
TM1 napisal(a):HGB 18 g/dL
to jeszcze górna granica normy....
przyczyną zwiększenia hgb może być choroba zwana czerwienicą, ale wtedy również w badaniach krwi zwiększona jest ilość RBC - sprawdź czy na pewno jest w normie...
Podobne podwyższenia zdarzają się przy odwodnieniu lub chorobach prowadzących do niedotlenienia
Inną sytucją, kiedy dochodzi do fizjologicznie podwyższonych parametrów hgb to trening w terenie wysokogórskim...

Sam widzisz, że przyczyn może być wiele, ale podając tylko parametr hgb nie ma możliwości wysunięcia podejrzeń lub stwierdzenia normy