wyniki krwi

napisał/a: plb1985 2006-09-09 20:50
Małgoszka, masz lekka niedokrwistość - podejrzewam, że z braku żelaza (wegetarianizm?) krwotoki, obfite miesiączki?
mozesz zażywać preparaty żelaza (ascofer)
poza tym troszkę mało płytek... może popraw to żelazo, a płytki potem zbadasz i może też się poprawią (chyba, że masz problemy z krzepnięciem?... i stąd anemia)

mala, podobnie jak wyżej, lekka niedokrwistość i choć z mniejszym przekonaniem, ale też spróbuj preparat żelaza


ponadto drogie panie może to być efekt odchudzania (jeśli tak jest, to proszę o mniej rygorystyczne podejście do tej sprawy)

a ponadto poczytajcie we wcześniejszym moich wypowiedziach w tym temacie jak można poprawić hemoglobinę...niestety czas nie pozwala mi na ponowne pisanie... i tak będzie do 20 września, gdyż jestem poza domem i nie mam stałego dostępu do internetu...także ewentualnie po 20wrześnie napiszę wiecej, ale sie przypomnijcie

ps. głównym pokarmem dostarczającym żelazo jest mięso
napisał/a: mala6 2006-09-11 21:13
To znowu ja czy z tych wynikow ktore podalam powyzej mozna ztwierdzic czy jest sie w ciazy?
Podobno badania krwi stwierdzaja dla pewnosci stan faktyczny.

Dzieki za odpowiedz.

Co do waszych odpowiedzi anemi nie mam na pewno ale mam lekka niedokrwistosc.

Pozdrawiam
Malutka
napisał/a: _Paula_ 2006-09-11 21:33
napisal(a):Laboratoryjny test krwi
Test ten wykrywający hormon hCG z surowicy krwi może wykryć ciążę właściwie ze 100% dokładnością już
w tydzień po zapłodnieniu.
Poprzez pomiar dokładnej zawartości hCG we krwi, która zmienia się wraz z rozwojem ciąży, test ten pomaga w ustaleniu wieku ciąży. Czasami lekarz może zalecić przeprowadzenie zarówno testu moczu, jak i krwi, by być podwójnie pewnym diagnozy. Szansę uzyskania prawidłowej diagnozy jeszcze znaczniej wzrastają, jeżeli po teście zostanie przeprowadzone badanie lekarskie przez lekarza ginekologa.
Należy pamiętać o tym, że najczęściej we wczesnym stadium ciąży, gdy organizm kobiety nie wytwarza wystarczającej ilości hCG potrzebnej do uzyskania wyniku pozytywnego, często lekarz nie rozpoznaje ciąży. Po upływie tygodnia należy ponownie przeprowadzić testy (najlepiej krwi) i badanie lekarskie, by rozpoznać ciążę. Jeżeli wyniki testów będą nadal negatywne, a u Ciebie nie pojawi się miesiączka, należy jak najszybciej skonsultować się ze swoim lekarzem w celu sprawdzenia, czy nie rozwija się ciąża ektopowa.
napisał/a: resa 2006-09-15 23:46
Witam ponownie. Zrobiłam badanie poziomu B12 412,9 pg/ml zakres referencyjny 197-866 tak więc nie mam niedoboru.
Proszę o podpowiedzenie,do jakiego lekarza mam sie udać ( chcę iść prywatnie ),gdyż moje samopoczucie jest nadal fatalne.Lekarz rodzinny zlecił wczoraj powtórzenie morfologi i ob (ostatnie ob 17 )-tylko i mam nie brać B6 i acidum folikum.Nic poza tym.
Szczerze jestem zawiedziona i nie chce czekać,aż całkiem padnę i znajdę sie w szpitalu.

Czy te niskie retikulocyty dają jakąś wskazówkę.

Pozdrawiam
napisał/a: kkaallaa 2006-09-17 00:07
Witam,
mam leukopenie, żaden lekarz do tej pory nie byl w stanie określic jej przyczyny; wyniki wahają się od 3,8 - 1,8; na początku ciąży wystepowały te wyzsze wartości, teraz zwykle jest 2,7-2,9, ostanie wyniki z 8 wrzesnia to 2,2. Mam 24 lata, jest to moja pierwsza ciąza, waga przed ciążą i w czasie ciąży prawidlowa, morfologia przed ciążą 5 lat temu w normie (WCB 6,0). Miałam robione przeróżne badania, wszystkie w normie: poziom wit. b 12, żelazo, białko crp, hormony tarczycy, choresterol, szpik, usg jamy brzusznej, badania wirusologiczne na HIV (ujemne) i żóltaczki (anty-HBc T dodatnie, anty-HBe ujemne, i cos jeszcze ujemne - opinia hepatologa: przechorowanie WZW B więcej jak 5 lat temu, brak mutacji wirusa, brak nosicielstwa, próby watrobowe w porządku, brak związku z obecna leukopenia), mocz, pasozyty i kilka jescze ktorych nie moge sobie przypomniec. Jedna z hamatologów sugerowała, że byc może moj organizm w ten sposób zareagował na ciązę argumentujac tym, ze w koncu dziecko posiada również obce dla mnie geny (hepatolog tez o tym wspominala)- osobiście sklaniam się do tej sugestii - natomiast moj ginekolog, jak i lekarze z Matki Polki w Łodzi uważaja, że organizm kobiety w ciązy nie moze tak zareagowac, wrecz przeciwnie, bo w ciązy leukocyty wzrastaja b. czesto ponad norme.
Temperatura ciała nie przekrarcza 37, zwykle to 36,6. Cala ciąze dobrze sie czuje, zauważylam tylko brak apetytu. Raz się przeziębiłam, ale nie bralam żadnych leków, poleżalam w łóżku 3 dni i przeszło, i raz mialam dziwne bole brzucha z lewej strony z gorączką 38 stopni, po zimnych kompresach spadła do 37 a rano juz temperatura była w normie, brzuch tez przestał mnie bolec, lekarz rodzinny powiedział ze moze to jakas kolka albo cos tam z jelitem, mysle ze mozna to okreslic jako incydent bez znaczenia i zwiazku z moim problemem.
Nie wiem co o tym myslec, lekarz ktory prowadzi moja ciaze wystraszył sie i skierowal mnie do ICZMP w Łodzi, nie byloby to dla mnie takie straszne gdyby nie to że termin mam na 30 pazdziernika, czyli miałabym tam leżec 1,5 miesiaca. Byłam juz tam 5 dni i z całym szacunkiem dla tej placówki, czulam sie traktowana przedmiotowo, bylo brudno i w ogóle strasznie tam niekomfortowo, nie bede sie rozwodzic, ale moim zdaniem wiezniowie maja lepsze warunki, jedzenie itd. niz kobiety ciezarne w tych klinikach. Jak dostałam tam ponownie skierowanie to pol nocy przeplakalam. No ale coz chyba juz tego nie unikne.
Czy ktos sie kiedys spotkal z takim przypadkiem??
Bede wdzieczna za info. Pozdrawiam
napisał/a: plb1985 2006-09-17 01:58
mala, niedokrwiostość to to samo co anemia ;)
a ciązy nie można stwierdzić z wyników, które podałaś...robi się inne wyniki z krwi na potwierdzenie ciąży - czytaj post Pauli

[ Dodano: 2006-09-17, 02:38 ]
resa, chyba można wykluczyć niedokrwistości niedoborowe, bo żelaza, b12 w normie, pp i b6 przyjmowałaś bez poprawy....
lekarz zajmujący się chorobami krwi to hematolog - w wynikach w zasadzie to poważniejsze zastrzeżenia budzi tylko wartość MCV=110, reszta jest delikatnie pod kreską...
niskie retikulocyty są charakterystyczne dla niedokrwistości niedoborowych (które wykluczyliśmy) oraz aplastycznych...jeśli podejrzenia lekarza padną na te ostatnie to możliwe, że szpitala nie unikniesz (możliwe, że będzie konieczna biopsja szpiku)

[ Dodano: 2006-09-17, 02:44 ]
kkaallaa, a masz może rozmaz wbc, ile jakich tam jest komórek?
napisał/a: resa 2006-09-17 10:37
Bardzo dziękuję za odpowiedż.postaram sie udac do dobrego hematologa.O wynikach poinformuje.
napisał/a: kkaallaa 2006-09-17 23:20
Oczywiscie mam rozmaz, niestety nie przy sobie, jutro rano sprawdze i napisze dokłanie. W kazdym razie na pewno jest przewaga limfocytów, robiłam morfologie i rozmaz pani, która u nas w cz-wie jest autorytetem w tej dziedzinie. Dzieki za zainteresowanie. Pozdrawiam

[ Dodano: 2006-09-18, 12:37 ]
Witam,
Miałam robione 4 ręczne rozmazy krwi wczasie ciąży:
12 czerwca
WBC 3,4
Neutrofile 43%, Monocyty 1%, Limfocyty 55%

21 czerwca
WBC 2,9
Neutrofile 34%, Monocyty 2%, Limfocyty 64%

18 lipca
WBC 2,5
Neutrofile 30%, Eozofile 1%, Monocyty 1%, Limfocyty 68%

24 sierpnia
WBC 2,9
Neutrofile 27%, Eozofile 1%, Monocyty 10%, Limfocyty 62%

Dr Pilkiewicz, która robiła ten rozmaz, mówi, że wygląda to na infekcje wirusowa, tylko jak wczesniej pisałam, robiono mi wiele badań i wszystko jest ok. Poza tym, powiedziała, że raz zdarzyła jej sie taka pacjentka, która miała niskie leukocyty w ciąży i 2-3 mc po porodzie wróciły do normy.
Przypomniało mi się, że miałam robione również badania w kierunku toksoplazmozy i odczyn Waaler-Rose.
Czekam na odpowiedź. Pozdrawiam
napisał/a: lucas761 2006-10-03 19:59
Oto moje wyniki, proszę o interpretacje ich:

AST (11-34) 42U/l
ALT (8-45) 42 U/l
Glukoza 83mg/dl


Mocz
barwa - żółta
odczyn - kw
c. właściwy 1025
urobilinogen w normie
nabłonki 1-2 w normie
Krwinki białe 1-3 w normie

Wynik badania hematologicznego
RBC 4,95, -HCT 41,1 MCV 83, -RDW 11,4, HGB 14,5, MCH 29, MCHC35,5, PLT 420, -
MPV 6,9, WBC 5,2, LYM 2,4, MID 0,3 GRA 2,5, MID% 5, GRA% 48, wszystkie w
normie, +LYM% 47 norma 20-45

Wzór krwinek białych
Podzielone 42
Kwasochłonne 1
Limfocyty 57
OB po 1 godz. 18j

Z góry dziękuje
napisał/a: spree 2006-10-04 15:58
witam
mam ogromna prosbe...
od stycznia tego roku regularnie robie sobie badania krwi - na poczatku zrobilem sobie je profilaktycznie, ale po wynikach ktore otrzymalem - przerazilem sie mialem za malo bialych krwinek..
na poczatku lekarz rodzinny stwierdzil, ze moge miec pasozyty - ok diagnoza potwierdzila sie.. pozniej jak bylem (jestem) juz czysty - te wyniki nadla spadaja.. od 3,6 na poczatku roku mam na dzien dzisiejszy 2,88.. ok. 2 miesiecy temu byla poprawa - ilosc wzrosla do 3,8:/ wiec juz kompletnie wariuje...
rodzinny mowi, ze to jest jak najbardziej normalne.. w moim wieku (23 lata), z moim trybem zycia (studia+praca biurowa+silownia), ale dla mnie to zdeka nienormalne..
powiedzial mi, ze bedziemy sie martwic, jak bede mial WBC=1,5.. i wtedy on da mi laskawie skierowanie na inne badania..

OK.. a teraz po tym 'krotkim ' wstepie - moje dzisiejsze wyniki (wszystki inne wyniki w normie oprocz tych):

....
LEUKOCYT - 2,88 tys/ul
...
MONOCYTY - 15,6 %
...
NEUTROFILE - 36,5 %
...
NEUTROFILE - 1,05 tys/u

prosilbym o interpretacje, o ile to mozliwe..
dzieki z gory
napisał/a: ILONAc24 2006-10-05 20:15
WBC + 9.33*10^3/uL
RBC + 4.18*10^6/uL
HGB + 10.1 g/dL
HCT + 33.5
MCV + 80.1 fL
MCH + 24.2 pg
MCHC + 30.1 g/dL
PLT + 313 * 10^3/uL
LYMPH + 24.3 2.27
NEUT + 57.3 5.34
MONO 13.0 1.21
EO 4.8 0.45
BASO 0.6 0.06
RDW-CV + 13.7
RDW-SD - 35.3
PDW + 35.9 fL
MPV + 11.4 fL
P-LCR + 35.9


TO BYŁA MORFOLOGIA Z ROZMAZEM A TERAZ ŻELAZO MAM GO 13 ug/dl
wypadaja mi włosy nic nie pamietam nie moge przyjmowac zelaza nawet w najmiejszych porcjach bo wymiotuje mam drgawki dostaje je tylko dożylnie w szpitalu ale niech ktos mi powie skad taki spadek żelaza i to co miesiac lub dwa czy ja moge miec bialaczke ledwo chodze caly czas bym spal prosze o pomoc pozdrawiam i z góry dziekuje ILONA
napisał/a: plb1985 2006-10-07 19:28
lucas761, podwyższone enzymy wątrobowe (alat i aspat) wskazują na dużo pracy w wątrobie, ogranicz alkohol, papierowy (rzuć!), leki niekonieczne, kawę, narkotyki... stosuj dietę bogatą w błonnik, unikaj słodyczy i tłusych potraw, dużo warzyw i owoców... może też zastosować leki typu hepatil/heparegen
poza tym podwyższony OB - wskazuje to na jakiś stan zapalny... to może być wszystko infekcja, czy nawet chory ząb
reszta w normie

[ Dodano: 2006-10-07, 19:47 ]
spree, potrzebne są wszystkie wyniki oraz Twoje 'zeznanie' na temat niepokojących objawów
jest wiele chorób, które charakteryzują się obniżeniem wbc, aczkolwiek istnieją też osoby, które mają niski poziom od urodzenia i to jest ich normą...stąd powyższa potrzeba

[ Dodano: 2006-10-07, 20:09 ]
ILONAc24, jest niedokrwistość...nie jakaś bardzo znaczna, ale jest i trzeba to zmienić...zresztą Twoje objawy to potwierdzają

czy robiłaś jeszcze jakieś badania?
skąd spadek żelaza? może być wiele przyczyn... krwawienia (też miesiączki obfite), ciąża, niedobór w diecie (wegetarianizm?), przy złym wchłanianiu, leczenie zgagi (czy tez helicobacter) oraz wiele innych ale rzadszych przypadłośći

czy masz jakieś dolegliwości z układu pokarmowego?