Wyniki krwi, a nowotwór.. PORADA!

napisał/a: lolik1993 2008-05-26 16:08
Mam takie pytanie, czy żeby lekarz mógł podejrzewać nowotwora muszę być złe wyniki krwi? POnieważ od jakiś 2 lat ciągną się za mną powiększone węzły, któe mnie nie bolą.. Wyniki mam średnie. Mam troche podwyższone limfocyty i obniżone gramalocyty. OB 22. A wezły mają od 2 lat średnice ok. 2 cm każdy.
djfafa
napisał/a: djfafa 2008-05-27 09:53
Ja mam węzły powiększone od prawie 5 lat. Dzisiątki lekarzy i badań i nie wiadomo od czego.
Wiesz z węzłami związana jest ziarnica, ale jak masz je powiększone od 2 lat to ona odpada, bo po pół roku byłbyś już na tamtym świecie.
napisał/a: maxx000 2008-05-30 22:32
ja tez mam powiększone weżły... na szyi :... a to ponoć najgorsze... mam powiększone je od zawsze :/ po prawej chyba z 2cm, po lewej tak z 1 cm... :/ (podżuchwowe)do tego nie bolą... natomiast z prawej strony szyi też mam dwa takie ciulki... chyba od 6 lat.... ostatnio coś od wewnętrzenej strony łokcia wyczułem... takie zgrubienie, czy to może byc też węzeł?

pzdr
djfafa
napisał/a: djfafa 2008-05-31 09:19
Przy węzłach należy rozróźnić dwie rzeczy: węzły reaktywne czyli powiększone z widocznym stanem zpalnym i węzły zwłókniałe czyli takie kulki. Ja mam i jedno i drugie niestety. Ja polecam wszyskim USG bo ono wiele mówi o stanie węzłów, a jak mamy się zamartwiać to lepiej wiedzieć z czym mamy do czynienia.
ps. Przy łokciu nie masz węzłów, węzły oprócz szyjnych i karkowych, masz jeszcze piersiowe i pachwinowe.
napisał/a: maxx000 2008-05-31 11:57
no ja mam głownie takie kulki. przy zuchwie, tmogę je na zewnętrzną "stronę" żuchwy wyprowadzić pochylając łepek do przodu. Myślałem, że węzły są na całym ciele. Bo np. oprocz piersiowych są te wokół narządów jamy brzsznej? zaotrzewnowe, czy jakoś tak. Tym bardziej, że chirurg powiedział mi, ze weżły są wszędzie - czyli odebrałem to jako w całym ciele człowieka :)

pozdrówki
djfafa
napisał/a: djfafa 2008-05-31 12:51
No wszędzie, no bo są w okolicach krocza, piersi i na karku. O to mu chodziło. A ja te kulki też mogę lekko przesuwać. Mam je do 2 cm. a mam ich kilka.
napisał/a: maxx000 2008-05-31 12:54
fakt faktem, mam delikatne problemy z uzębieniem - nadal - bo w dzieciństwie to była tragedia. Podobno od tego mogą być powiększone żuchwowe :P Jeszcz niedawno zauważyłem za uchem na tej kości jakieś bardzo delikatne zgrubienie. Wiem, że węzły też są w tym miejscu, ale to jest zbyt "płaskie" jak dla mnie na węzeł, dlatego będę musiał to lekarzowi pokazać : ))

pozdrowki