Wyniki Gastroskopii

napisał/a: julekbydgoszcz 2015-02-20 19:19
Witam wszystkich którzy zechcą przeczytać mój wątek i dopomóc w tej sprawie.
otóż od 6 miesięcy męczę się z bólem brzucha, dokładnie żołądka i połykającej nieustannie spływającej wydzieliny do gardła. To nie wszystko. mam także biały osad na języku z czerwonymi grudkami ( z tyły języka bardziej obłożony biały osad jakbym zjadł twarożek ) męczę się codziennie bardzo jest mi z tym ciężko. odbija mi się, mam niestrawność do jedzenia, trzymam dyscyplinarnie dietę wysokobiałkową, refluksową i biorę systematycznie leki ( dopiero szczerze powiedziawszy co zacząłem ) ale opowiem dalej. Robiłem cały szereg badań zaczynając od badań krwi (glukoza, crp, morfologia, ob, itp) wszystko w normie. później także odwiedziłem Laryngologa bo myślałem że to coś od zatok spływa mi do żołądka i powoduje jakąś bakterie, Pani laryngolog nic nie widziała i badanie RTG zatok wykluczyło chorobę ( badała mnie przyrządem jakimś do nosa, odgrzewała coś w migdałkach, więc wszystko O.K, jedynie co stwierdziła lekko skrzywioną przegrodę. Więc napiszę dalej. później pomyślałem że to może być candida i zrobiłem wymaz z gardła wynik: nie wyhodowano bakterii... Więc już pozostałem bezsilny i musiałem się zdecydować na Gastroskopie. zrobiłem i proszę bardzo o rozpatrzenie mojego problemu bardzo się męcze, utrudnia mi to życie prywatne tak jak i w pracy. męczę się psychicznie :( mam 22 lata, nie palę, nie piję.... więc jak widzicie w Gastroskopii stwierdzono mi przepuklinę rozowru przełykowego( nic nie czuje, zadnych objawow) stwierdzono przewlekłe zapalenie żołądka a także dość obfite jeziorko żółciowo śluzowe...Więc teraz pytanie do was państwo?? skąd to się wzięło czy to jest przyczyną tych moich objawów ( odbijanie, niestawność przed posiłkiem, bóle brzucha po jedzeniu, dokładnie żołądka, rozdrażnienie, przełykanie cały czas jakiejś kluchy i to jest bardzo uciążliwe..... bym zapomniał jeszcze bardzo uciska mnie prawa strona brzucha pod prawym żebrem jak np. siedze lub nie raz jest tak ze jak prze spaceruje dosc dlugi dystans bedzie mnie kuć w tym miejscu.. :( to jest właśnie ta żółć wydalana do żołądka od woreczka zolciowego?? proszę pomóżcie, Lekarz Gastrolog zapisał mi takie leki jak Prokit, Omeprazol 40mg, Ursofalk właśnie na tą zółć, i saszetki esoxx po każdym obfitym posiłku,, leczenie stosuję miesiąc czasu już lekami i teraz moje pytania do WAS kochani czy to jest ta sprawa żołądkowa, laryngologiczna, czy grzybiczna czy stosowanie leków na ten właśnie refluks mi pomoze z dietą? doradźcie nie wiem co mam już po prostu robić......
napisał/a: Konstans 2015-02-20 20:09
Hej :)
nie ma jednoznacznej odpowiedzi na Twoje pytanie, bo problem jest wielowarstwowy !!!
Nie wolno wykluczyć candidy, bo to że nie ma jej w gardle, nie znaczy, ze nie ma przerostu w jelitach 9a na to wskazują Twoje objawy).
Masz stan zapalny w obrębie żołądka i pewnie jelit, wiec koniecznie musisz wykluczyć nabiał i gluten. Ten pierwszy obowiązkowo !!!! bo wzmaga refluks. Oba zaś są śluzotwórcze a Ty masz problem z nadmiarem śluzu właśnie. W wyniku też złej diety !
Zbiera Ci się zółć i kłuje w okolicy woreczka i wątroby a to oznacza, ze masz problem z prawidłowym funkcjonowaniem tych waznych narządów. Musisz trzymac dietę i pić zioła (żółciopędne - dymnica, karczoch, mniszek, mieta, dziurawiec, rumianek) oraz ostropest plamisty mielony (2 łyżki dziennie).
Co możesz jeść ? mięso, ryby, jajka, warzywa, trochę owoców (ale jeśli problem stanowi candida to naprawdę mało lub wcale na jakiś czas). Do tego zboża bezglutenowe: ryż, kasza gryczana, jaglana, ziemniaki.
Dlaczego stosujesz dietę wysokobiałkową ???????????????????
Nie wiesz, ze jest b. niezdrowa !!!!
Powoduje zakwaszenie organizmu i źle wpływa na narządy, które są po prostu przeciążone, a u Ciebie to stanowi problem !

Pozdrawiam :)
napisał/a: Krotkajaa 2015-02-21 17:01
Konstans napisal(a):Hej :)
Co możesz jeść ? mięso, ryby, jajka, warzywa, trochę owoców (ale jeśli problem stanowi candida to naprawdę mało lub wcale na jakiś czas). Do tego zboża bezglutenowe: ryż, kasza gryczana, jaglana, ziemniaki.

Ryż i kasze mają dużo węglowodanów, a to przecież nie jest wskazane w przeroście candida.
napisał/a: Konstans 2015-02-21 17:27
Krotkajaa napisal(a):
Konstans napisal(a):Hej :)
Co możesz jeść ? mięso, ryby, jajka, warzywa, trochę owoców (ale jeśli problem stanowi candida to naprawdę mało lub wcale na jakiś czas). Do tego zboża bezglutenowe: ryż, kasza gryczana, jaglana, ziemniaki.

Ryż i kasze mają dużo węglowodanów, a to przecież nie jest wskazane w przeroście candida.


To są po prostu węglowodany. Nie wazne czy jemy te z białego chleba czy z kaszy. Przerabia się to na cukier, którym zywi sie grzyb. oczywiście, ze w diecie p.grzybicznej powinno byc to zakazane ale kolega ma problemy z nadmiarem śluzu (w wyniku jedzenie glutenu i nabiału) i stan zapalny błony sluzowej żołądka. Najpierw więc , przez okres 4 tyg., powinien zminimalizować ten patologiczny stan. Wzmocnić się, odśluzować, jedząc w tym czasie te bezglutenowe zboża. Wątpię, by mógł tak na pierwszy ogien pozbyć się wszystkich zbóż ! Jestem tu realistką. Nawet mi było cięzko, choc ja wyjścia nie miałam i z dnia na dzien musiałam się wszystkiego pozbyć z diety.
Dopiero po 4 tyg. powinien zastosowac dietę p.grzybiczną. Takie zachowanie ma sens i daje większe szanse na powodzenie.
Tyle w temacie ;)
Pozdrawiam :)