wyniki gastroskopii

napisał/a: JustynaR18 2014-07-22 16:15
Witam serdecznie
Jestem nowa na tym forum ale bardzo mi zależy na ocenie wyników mojej mamy z gastroskopii.

"Przełyk acantotyczny, powleczony wydzeilna śluzową, błona śluzowa zaczerwieniona. Wpust na wprost i w inwersji szczelny. Linia Z uniesiona ponad górną granicę fałdów żołądkowych. Żołądek podatny na insuflację powietrzem, jeziorko średnio obfite śluzowo-żólciowe.Błona śluzowa całej powierzchni żołądka nadmiernie zarumieniona, rozpulchniona, o wzmożonym poletkowaniu.W antrum liczne afty i grudki pępkowe. Na odźwiernik zachodzą pogrubiałe fałdy. Pobrano wycinki do badania hp z prawdopodobnie grudki pępkowej (luz z płaskiego polipka w okolicy kąta żołądka)- but1. odźwiernik sprawny. Opuszka dwunastnicy zmieniona- tutak także śluzówka silnie nieregularnie zaczerwieniona, rozpulchniona z licznymi aftami.Cz.pozaopuszkowa prawidłowa. Pobrano test na CLO.."wyszedł bardzo silnie dodatni

Dodam tylko, że mama w 2010 r. przeszła chemioterapię i naświetlania z powodu złośliwego nowotworu piersi. Wiec teraz pilnujemy wszystkich badań. Proszę o interpretację bo wizytę u gastrologa mamy pod koniec sierpnia. Wyniki z pobranych wycinków będą na 10 dni.
Pozdrawiam serdecznie