Wyniki gastropskopii

napisał/a: ombro 2016-02-01 19:55
Witam, jakiś czas temu miałam wykonywaną gastroskopie. Nie dowiedziałam się zbyt wiele od lekarza wiec proszę o pomoc. Rozpoznaniem był nieprzyjemny zapach z ust z którym borykam się już od dobrych 10 lat.
Przełyk: wypust bez zmian, endeskopowe cechy małej przepukliny rozworu przełykowego.
Żołądek: Błona śluzowa sklepienia, trzonu bez zmian, antrum zaczerwienione z punkcikowatymi nadżerkami, odźwiernik kształtny, ziejący.
Dwunastnica: opuszka zaczerwieniona, rozpulchniona jak w zapaleniu, część zastępująca bez zmian.
Rozpoznanie: Gatsritis antralis et bulbitis.

Leki które mi przepisano to Contix, Metronidazol, Ospamox, Lacidofil.
Po kuracji antybiotykowej nieprzyjemny zapach powrócił. Czy istnieje inny sposób na sprawdzenie istnienia tej bakterii oprócz gastroskopii ? Czy jest możliwość że badanie z kału ją wykryje ?
napisał/a: ratownik_0395 2016-02-07 22:29
Witam.
Najprawdopodobniej lekarze podejrzewają zakażenie H. Pylorii. Dostała Pani antybiotyki, leki zmniejszające wydzielanie kwasu żołądkowego, lek osłonowy czyli leczenie jak najbardziej poprawne. Myślę, że przyczyny nieprzyjemnego zapachu należy szukać w jamie ustnej/zatokach. Pozdrawiam
krzysiek889
napisał/a: krzysiek889 2016-02-09 14:38
Witam
Proszę wykonać jeszcze badanie na obecność grzybicy. Badanie takie wykonuje się z krwi - więcej informacji uzyska Pani w najbliższej placówce która wykonuje badania diagnostyczne.
Często nieprzyjemny zapach jest związany z obecnością drożdżaków w układzie pokarmowym.

Pozdrawiam
napisał/a: atomek$$ 2016-03-11 20:54
Witam.
Od jakiegos czasu mecze sie z problemami jelitowymi. Czeste luzne stolce a nawet biegunki. Bole brzucha w roznych miejscach i splocie slonecznym. Trwa to juz ponad rok jednak w ostatnim czasie chwyta mnie przeszywajacy bol w okolichach krocza. Bol po chwili przechodzi. Robilem badania moczu i morfologie wynik podrecznikowy. Niedawno mialem gastroskopie i wszystko ok. Teraz czekam na kolonoskopie. I wlasnie od kilku dni strasznie piecze mnie odbyt po oddaniu stolca. Ponadto musze kilka razy dziennie sie podcierac. Uczucie swedzenia pieczenia utrudnia chodzenie itp. Dodam ze krwi w kale nie zauwazylem ani na papierze toaletowym.
Czy moge prosic o jakies opinie z gory dziekuje.
Mam 33 lata
Pozdrawiam
krzysiek889
napisał/a: krzysiek889 2016-03-12 15:04
Witam
Ból w okolicach odbytu który opisujesz, może wiązać się z otarciami naskórka bądź pojawieniem się hemoroidu.
Można go zminimalizować, używając maści takiej jak np. Procto glyvenol - zawiera w sobie lidokainę która działa znieczulająco.

Co do wyżej wymienionych objawów, tutaj należy przyjrzeć się odżywianiu, spożywaniu napojów.
Wyeliminować z diety:
- Niezdrowe tłuszcze pochodzące z fastfoodów jeśli spożywasz
- Ostre przyprawy - pieprz, imbir, chilli
- Jeśli spożywasz kawę to zmniejszyć jej spożycie - działa drażniąco na układ pokarmowy - w zależności czy spożywamy ją z posiłkiem. Jeśli tak to pić później aby nie zaburzać wydzielania enzymów w żołądku oraz dwunastnicy. To samo tyczy się ze spożywaniem kawy na pusty żołądek.
- Napoje gazowane - zaburzają pracę żołądka oraz przełyku
- Wybierać chude mięso, nabiał jeśli nie masz problemów z trawieniem, jajka, ryby jak dorsz, pstrąg, miruna.

Zastosować z przypraw kurkumę do posiłków - działa ochronnie na jelito grube.
Zamiast zwykłej soli, używać sól morską o obniżonej zawartości sodu.
Czy występują u Ciebie używki: Kawa, papierosy, alkohol?

Pozdrawiam
napisał/a: atomek$$ 2016-03-13 17:49
Witam ponownie.

Jezeli chodzi o palenie papierosow to potwierdzam. Jednak potrafie nie palic miesiac a potem znow palic. W tyg jeden dzien pale drugi ne. A czasem codziennie po kilka tyg. Chodzi o to ze nie czuje glodu ze musze zapalic. Duzo wczesniej prowadzilem bardzo fizyczny tryb zycia intensywna silownia. Jednak pamietam,ze bole brzucha mialem juz wtedy ale najbardziej po pewnej masowce co poprostu mnie rozrywala 10kg przytylem w ciagu miesiaca. Po tym odposcilem sobie silownie calkowicie. Plecy tez siadly.
Jezeli chodzi o alkohol to pije rzadko raczej okazjonalnie lub raz w tyg na weekend z zona winko lub piwo.
Nie ciagnie mnie do picia to pozostalosc po silowni.
Kawe potrafie pic po kilka dziennie ale tez nie codziennie.
Kolonoskopie mam za 3 tyg to dam znac jaki wynik.
Mam tylko pytaanie czy hemoroidy musza sie charakteryzowac guzkami,bo ja nic takiego nie wyczuwam.
Zauwazylem jednak,ze czesto blole naslaja siegdy wyjde na chlod i nie mam cieplych butow lub skarpet.

Dziekuje za podpowiedzi i wskazowki bede powoli sie do nich zastosowywal.
Pozdrawiam.