Wyniki EEG - co dalej?

napisał/a: RakuNH 2014-09-30 22:43
Witam.

Nie będę się tutaj rozpisywał, bo ogólnie miałem problem z napięciowym bólem głowy (tak zdiagnozowano) i tłumaczyłem to stresem z ciągle skutecznie szkodzącymi mi w życiu problemami laryngologicznymi. Ostatnio czasem ból ustępował, czasem wracał - bardzo różnie się kształtował. Ostatnio lekko uderzyłem się w głowę w drewniane biurko (w dzieciństwie to pewnie wielu codziennie nie takie przydzwonienia zaliczało) i być może sam się nakręciłem że znów zacząłem myśleć o bólu (kilka miesięcy temu też się chyba nawet porządniej uderzyłem i nie było żadnych złych skutków). Kilka lat temu miałem TK i wyszła tam "torbiel przegrody przezroczystj i jamy Vergi" - dwóch lekarzy oglądało obraz i uznało to za zupełnie normalną torbiel, którą wielu ludzi ma od urodzenia i o niej nawet nie wie, bo nie można jej jakoś odczuwać. Postanowiłem więc tak dla własnego spokoju zrobić sobie EEG bo wiele rzeczy mnie w życiu bolało, a wyniki zazwyczaj miałem wzorowe. A po badaniu jednak mnie doktor zaskoczył bo dał mi wynik i mówił, żebym lepiej skonsultował to z neurologiem bo nie jest najlepszy. Nie ukrywam że jednak się zdziwiłem, więc teraz pytanie do Was.

1. Co oznacza ten wynik?
2. Czy jest na tyle zły, że mogę próbować iść na ostry dyżur? Badanie zrobiłem prywatnie, a wiadomo że na neurologa na NFZ będę czekał jak dobrze pójdzie 1-2 miesiące, a jak źle to dłużej. Ale mimo wszystko nie jestem umierający.
3. Czy na takim dyżurze mogą coś zrobić? Bo jednak zależy mi na rozwiązaniu problemu, bo ból nie jest bardzo duży i jechanie po jakiś środek przeciwbólowy i ewentualnie tomografie, która wyjdzie dobrze to trochę bez sensu jak na kilka godzin oczekiwań. Nie zależy mi na efekcie doraźnym a eliminacji przyczyny i zgłębieniu problemu.

Proszę Was bardzo o jakieś opinie.