Wyniki - Dziwny mocz, słabe żelazo, nikt nie wie czemu..

napisał/a: Armala 2013-03-17 10:02
Mam 18 lat i jestem kobietą. Od 3 lat mam problem z żelazem, zawsze jest poniżej normy, byłam już u endokrynologa, odesłał mnie do hematologa, a ten z kolei znów odsyła mnie do endokrynologa. Niepokoją mnie wyniki moczu.. dawno nie robiłam. Oto i one:
- Żelazo 31ug/dl (norma 50-150)

Mocz:
- Barwa - Żółty (norma jasno żółty do ciemno żółtego)
- Przejrzystość - Przejrzysty (norma klarowny lub lekko opalizujący)
- Glukoza - ujemny
- Bilirubina - 1+ (wartość prawidłowa: nie stwierdza się)
- Ciała ketonowe - ślad (wartość prawidłowa: nie stwierdza się)
- Gęstość - 1.038kg/l (norma 1.015-1.025kg/l)
- Erytrocyty/hemoglobina - ujemny (wartość prawidłowa: nie stwierdza się)
- pH - 6,5 (kwaśny)
- Białko - 1+ (wartość prawidłowa: poniżej czułości metody)
- Urobilinogen - 1.0EU/dl (norma do 1EU/dl)
- Azotyny - ujemny (wartość prawidłowa: nie stwierdza się)
- Leukocyty - 1+ (wartość prawidłowa: nie stwierdza się)

Ocena osadu moczu
- Nabłonki płaskie - liczne
- Erytrocyty - 0-4
- Erytrocyty wyługowane - 0-4
- Leukocyty - pokrywają pole
- Szczawian wapnia - liczne
- Bakterie - liczne
- Pasma śluzu - bardzo liczne

- Białko w moczu - A 22mg/dl
napisał/a: ratownik_0395 2013-03-18 17:30
Witam.
Trzeba rozszerzyć diagnostykę o badania laboratoryjne : GFR, kreatynina, kwas moczowy, mocznik, białko całkowite, żelazo, ferrytyna, TIBC, morfologia ogólna,glukoza na czczo, badanie ogólne moczu do powtórzenia i posiew trzeba zrobić no i usg jamy brzusznej koniecznie
napisał/a: Armala 2013-03-18 17:43
Byłam dziś z wynikami u rodzinnego lekarza stwierdziła, że "mocz jest bardzo dobry, żelazo trochę niskie, ale może być" kazała mi brać sobie witaminki i wręcz wygoniła mnie z gabinetu.. Myślę nad przepisaniem się do kogoś bardziej zorientowanego.
napisał/a: ratownik_0395 2013-03-18 17:46
Gwarantuję, że mocz do idealnych nie należy, a żelazo też nie jest najlepsze. Trzeba zrobić dalsze badania o których pisałem wyżej.
napisał/a: Armala 2013-03-18 17:48
Wiem, też tak myślę.
napisał/a: ratownik_0395 2013-03-18 17:50
a czy są jakieś objawy ? bóle, ieczenie przy oddawaniu moczu, suchość w ustach, senność itd. ?
napisał/a: Armala 2013-03-18 17:56
Ogólnie to jestem ciągle zmęczona, śpiąca i czasem boli mnie brzuch (jakby okolice jajników), szybko się męczę i np podczas biegów prawie nie mogę oddechu złapać, poza tym często boli mnie serce - kiedyś mnie tylko kuło przy głębszym wdechu, a teraz potrafi mnie tak z niczego zacząć boleć i trzymać z 10 minut. Poza tym to chyba wszystko ok
napisał/a: ratownik_0395 2013-03-18 18:13
Rozumiem. Tym bardziej trzeba zrobić te badania.
napisał/a: Iwonia59 2013-03-27 00:38
Mam wrażenie, że lekarka tylko udaje, że skoczyła medycynę skoro nie zauważyła, że masz delikatnie mówiąc nienajlepszy mocz. Odsyłam Cię do: poradnik zdrowie i wpisz badanie ogólne moczu. Poczytaj sobie i zmień lekarza. Powinnaś jeszcze mieć zleconą morfologię i ob. To są podstawowe badania, które dobremu lekarzowi wiele powiedzą. Słabe żelazo można zbadać właśnie w morfologii. Może zrób sobie poziom wit.b12, bo to może być przyczyną Twoich niedomagań, ale nie jestem lekarzem.
napisał/a: gosia06vip 2013-03-31 18:22
Iwonia59 napisal(a):Mam wrażenie, że lekarka tylko udaje, że skoczyła medycynę skoro nie zauważyła, że masz delikatnie mówiąc nienajlepszy mocz. Odsyłam Cię do: poradnik zdrowie i wpisz badanie ogólne moczu. Poczytaj sobie i zmień lekarza. Powinnaś jeszcze mieć zleconą morfologię i ob. To są podstawowe badania, które dobremu lekarzowi wiele powiedzą. Słabe żelazo można zbadać właśnie w morfologii. Może zrób sobie poziom wit.b12, bo to może być przyczyną Twoich niedomagań, ale nie jestem lekarzem.



Chciałabym uzyskać opinię lekarską dotyczącą kwestii diety zasadowej. Dowiedziałam się, że utrzymywanie ph w organizmie na poziomie lekko zasadowym tj. 7,35-7,45 jest korzystne. Giną wówczas drobnoustroje np. grzyby candidia. Jednak utrzymywanie takiego poziomu wcale nie jest takie łatwe nawet jeśli stosuje się dietę polegającą na spożywaniu większej ilości produktów alkaicznych. Ja stosowałam też roztwór sody oczyszczonej z miodem. Mój mocz był wtedy zasadowy. Jednak lekarze nigdy nie kwestionowali moich wcześniejszych wyników w których miałam mocz kwaśny, jaka jest zatem prawda o kwasowości organizmu i co jest lepsze. Pytam również o to czy przy leczeniu choroby nowotworowej np. chemioterapii utrzymywanie ph zasadowego nie zaszkodzi na ogólny stan chorego. Proszę o odpowiedz
napisał/a: Iwonia59 2013-03-31 20:02
Przykro mi, ale w tej kwestii nie potrafię udzielić odpowiedzi, gdyż jak już pisałam nie jestem lekarzem. Jak bym wiedziała więcej na ten temat, to wtedy bym zabrała głos. Nie wiem jakie masz dolegliwości, czy podejrzewasz, że masz candidę, czy wiesz że ją masz? Wiem natomiast, że aby się pozbyć grzybicy z organizmu trzeba przez kilka dni (tj.3-4) zjadać po 1 cytrynie. Nie można dłużej, bo doszłoby do zakwaszenia organizmu, ale Tombak M. w "Uleczyć nieuleczalne" twierdzi inaczej.
napisał/a: ratownik_0395 2013-03-31 20:46
pH moczu powinno mieć odczyn kwaśny czyli zawierać się w skali od 5-7. Aby zbadać czy candida jest w moczu czy też jej nie ma - trzeba zrobić posiew moczu lub wymaz z cewki i będzie wiadomo.