Wyniki - Dziwny mocz, słabe żelazo, nikt nie wie czemu..

napisał/a: Armala 2013-03-16 23:19
Mam 18 lat i jestem kobietą. Od 3 lat mam problem z żelazem, zawsze jest poniżej normy (najniżej żelazo miałam 21ug/dl a norma była od 50ug/dl), byłam już u endokrynologa, odesłał mnie do hematologa, a ten z kolei znów odsyła mnie do endokrynologa. Niepokoją mnie wyniki moczu.. dawno nie robiłam. Oto i one:
- Żelazo 31ug/dl (norma 50-150)

Mocz:
- Barwa - Żółty (norma jasno żółty do ciemno żółtego)
- Przejrzystość - Przejrzysty (norma klarowny lub lekko opalizujący)
- Glukoza - ujemny
- Bilirubina - 1+ (wartość prawidłowa: nie stwierdza się)
- Ciała ketonowe - ślad (wartość prawidłowa: nie stwierdza się)
- Gęstość - 1.038kg/l (norma 1.015-1.025kg/l)
- Erytrocyty/hemoglobina - ujemny (wartość prawidłowa: nie stwierdza się)
- pH - 6,5 (kwaśny)
- Białko - 1+ (wartość prawidłowa: poniżej czułości metody)
- Urobilinogen - 1.0EU/dl (norma do 1EU/dl)
- Azotyny - ujemny (wartość prawidłowa: nie stwierdza się)
- Leukocyty - 1+ (wartość prawidłowa: nie stwierdza się)

Ocena osadu moczu
- Nabłonki płaskie - liczne
- Erytrocyty - 0-4
- Erytrocyty wyługowane - 0-4
- Leukocyty - pokrywają pole
- Szczawian wapnia - liczne
- Bakterie - liczne
- Pasma śluzu - bardzo liczne

- Białko w moczu - A 22mg/dl
napisał/a: rodagu 2013-03-19 14:15
Witam!
Wyniki moczu są niepokojące. Podwyższony ciężar może świadczyć o odwodnieniu, biegunce, niewydolności serca. Bakterie, nabłonki, leukocyty- są typowe dla zakażenia dróg moczowych. Powinnaś wykonać posiew moczu i zgłosić się do urologa. Czy nie występują objawy t.j. szczypanie, pieczenie w okolicach cewki moczowej?
Pozdrawiam
napisał/a: Armala 2013-03-19 19:12
Takie objawy nie występują, natomiast często boli mnie serce, właściwie to cały czas się nasila, potrafi mnie boleć np 5minut, zdarza mi się to wręcz codziennie, kiedyś raz na miesiąc. Byłam u mojej doktor rodzinnej zobaczyła te wyniki moczu i stwierdziła sobie, że mocz jest bardzo dobry i wysłała mnie do domu z witaminkami, poza tym żałuje wszystkim na badania i pewnie będę je musiała zrobić na własny koszt, zastanawiam się nad zmianą rodzinnej... Pozdrawiam.
napisał/a: rodagu 2013-04-01 13:25
Myślę, że warto zmienić lekarza rodzinnego, bo skoro uważa, że mocz jest w porządku, to świadczy to o jego kompetencji. Nie znam się na tyle dobrze aby móc postawić trafną diagnozę w Twoim przypadku, ale częsty ból serca nie jest normalny. Zgłoś się do urologa i kardiologa, którzy zlecą szczegółowe badania. Pozdrawiam!