wyniki badania tarczycy

napisał/a: darkstar 2015-10-06 09:41
Witam serdecznie.

Niestety nie potrafię zinterpretować wyników badań. Prosiłbym o pomoc.
Mylna dla mnie jest informacja , że jeśli istnieją przeciwciała to znaczy, że jakaś tam choroba tarczycy jest, w związku z tym w wynikach wykryto atpo.

Proszę o interpretację:
P/c antytyreoglobulinowe (ATG) (O18) 58,7 U/ml < 60
P/c przeciw peroksydazie tarczycowej (ATPO) (O09) < 28,0 U/ml < 60,0

Wolna trijodotyronina (FT3) 5,39 pmol/l 3,10 — 6,80
Wolna tyroksyna (FT4) 21,23 pmol/l 12,00 — 22,00
Tyreotropina (TSH) trzeciej generacji 1,17 µIU/ml 0,27 — 4,20

Pozdrawiam
djfafa
napisał/a: djfafa 2015-10-06 09:54
A jaki powód robienia badań?
napisał/a: darkstar 2015-10-06 10:10
Problemy z jelitami : wielce wymowne IBS- czyli jelito drażliwe, suchość skóry, drażliwość , jakiś czas temu przechodziłem epizod nerwowy. Teraz już wiem , że to dużą rolę odgrywają w tej kwestii jelita. Dostałem duspatalin retard i nagle zły humor minął. Dodatkowo prowadzę ścisłą dietę ale gdy zjem coś słodkiego wszystko wraca do pierwotnych stanów. Poza tym mama ma nadczynność tarczycy, a tata niedoczynność tarczycy.
djfafa
napisał/a: djfafa 2015-10-06 18:27
Wg mnie te wyniki trzeba powtórzyć za kilka miesięcy.
Na teraz klasycznej niedoczynności/nadczynności nie ma.
Ale objawy + dość wysokie hormony tarczycy + lekko przekroczone przeciwciała mogą sugerować, że coś może być na rzeczy.
napisał/a: darkstar 2015-10-06 19:05
Dziękuję za pomoc.
Nie znam się na mechanizmach , w których bierze udział tarczyca ale jeśli chodzi o dietę , to przeszedłem na food maps i wyeliminowałem wszystkie alergeny z jedzenia. Jeśli chodzi o ibs to się poprawiło - niestety myślałem, że już przeszło i zjadłem parę słodyczy , parę odstępstw od diety i znów muszę zaczynać od nowa .

Pozdrawiam