Wyniki badania ph metrii

napisał/a: eneeno 2014-09-12 21:02
Witam. Chciałem zapytać o wyniki z badania ph-metrii, a dokładniej jak powinienem je rozumieć i czego się spodziewać. W najbliższym czasie postaram się pójść do gastrologa z tymi wynikami, jednak wcześniej chciałbym się dowiedzieć na co powinienem być przygotowany. Otóż badanie wykryło u mnie refluks kwaśny żołądkowo-przełykowy poposiłkowy i nocny. W badaniu stwierdzono obecność licznych patologicznych refluksów kwaśnych bliższej i obwodowej części przełyku - które to części przełyku tak dokładniej mówiąc?
Czas ph poniżej 4 w moim przypadku wynosi ok. 6.2-6.3 % co podobno jest przekroczeniem normy. Średnio mam 1 refluks na godzinę. Jakiego zalecenia odnośnie leczenia powinienem się spodziewać? Czy w przypadku refluksu konieczny jest zabieg chirurgiczny czy wystarczy kuracja lekami (ile trwa?)

Pozdrawiam.
napisał/a: Konstans 2014-09-13 20:00
Witaj,
dostaniesz raczej standardowe leczenie w postaci ipp, które trwać może i 2 lata jak lekarz nie ma wyobraźni ! On będzie chciał miec z Tobą spokój, więc a konto przepisze Ci kuracje na kilka m-cy, Ty w to uwierzysz i będziesz stosował. Poczujesz się lepiej ale za jakis czas wszystko wróci do normy czyli do stanu sprzed kuracji, gdzie będziesz się czuł fatalnie. oczywiście Ci tego nie zyczę ale za dużo juz widziałam takich własnie przebiegów choroby, by uwierzyć w inny jej przebieg.
W przypadku choroby refluksowej podstawę stanowi dieta (bez glutenu, bez mleka, bez żywności przetworzonej, konserwowanej, pikantnej, bogatej w probiotyki by zasilić florę bakteryjną, a także unikanie stresu i wysypianie się).
Pozdrawiam.