wyniki badania panel wziewny 20 alergenów

napisał/a: mamakubusia 2007-11-14 13:47
właśnie odebrałam wyniki badania panel wziewny 20 alergenów. Większość to wynik O ale w przypadku końa-0,37 i w przypadku chomika-1,29. Nie mam w domu chomika, no konia tym bardziej, ale mam psa. Czy te wyniki wskazują na to że powinnam oddać psa???
Bardzo gorąco proszę o odpowiedź. Dla nas pies to członek rodziny, ale oczywiście zdrowie synka jest najważniejsze. (IGE całkowite 43,46 (norma dla dziecka 3-6 lat podana na wynikach to
napisał/a: Peter 2007-11-14 15:19
Z tego, co Pani pisze, to dziecko nie ma uczulenia na psa, więc nie ma problemu. Poziom IgE prawidłowy, więc nie ma alergii IgE zależnej.
Podwyższony poziom limfocytów może świadczyć w tym przypadku o infekcji przebytej lub jeszcze trwającej tła wirusowego.
napisał/a: mamakubusia 2007-11-14 17:07
Bardzo serdecznie dziękuję.
Tak to prawda w trakcie pobierania krwi mój synek był podziębiony.

[ Dodano: 2007-11-14, 18:39 ]
mam jeszcze jedno pytanie. Czy z tymi wynikami powinnam pójść do alergologa czy też spokojnie mogę uznać że jednak temat alergii nas nie dotyczy?
napisał/a: Peter 2007-11-16 15:17
Testy wskazały jednak na pewne problemy, ktore można określić jako nadwrażliwośc lub pseudoalergię niezależną od poziomu IgE. Nie można w takim razie wykluczyć, czy dziecko nie ma skłonności do alergii. Trzeba mieć to na uwadze.