wyniki badania hematologicznego

napisał/a: Naomi1 2009-01-22 12:51
Witam, dostałam dziś wyniki krwi, bardzo proszę o ocenę i opinię mojego badnia krwi:

+MCH PG 34 NORMA TO 26.0-32.0
+MCHC G/DEL 38.0 NORMA TO 32.0-36.0
+WBC 10E3/UL 8.7 NORMA TO 4.0-8.0
+LYM 10E3/UL 4.8 NORMA TO 1.5-4.0
+LYM % %56 NORMA TO 20-45
-GRA % %36 NORMA TO 40-75

będę wdzięczna z opinię.
djfafa
napisał/a: djfafa 2009-01-23 08:54
Jesteś w trakcie lub po infekcji? OB nie miałaś robionego?
napisał/a: Naomi1 2009-01-24 09:30
djfafa napisal(a):Jesteś w trakcie lub po infekcji? OB nie miałaś robionego?


Witam,
ob po godzinie wynosi 12, więc chyba nie jest źle. hmg wynosi 14.9. więc też jest dobra. Pozostałe wyniki są ok. Jest tylko jedna mała zagadka, bardzo rzadko choruję a na wyniki krwi wysłała mnie Pani dermatolog, ponieważ strasznie lecą mi włosy, ba lecą one galopująco wypadają jak po chemii, dlatego zgłosiłam się do lekarza. dermatolog wysłała mnie na usg tarczycy ale nic nic nie wykazało. O żadnej infekcji nic nie wiem. Martwią mnie te wyniki krwi, tym bardziej , że internista szuka przyczyny wszędzie i ma sto pomysłów...i każdy jednen z nich mnie martwi. dodam tylko ,że mam 23 lata.
Pozdrawiam!
djfafa
napisał/a: djfafa 2009-01-24 09:41
Z diagnostyki tarczycy było robione wyłącznie USG?
napisał/a: Naomi1 2009-01-24 10:00
djfafa napisal(a):Z diagnostyki tarczycy było robione wyłącznie USG?


Zrobiłam sobie badanie na TSH, wyniki będą w poniedziałek... Czy tarczyca może być przyczyną wypadania włosów ?
djfafa
napisał/a: djfafa 2009-01-24 10:07
Naomi napisal(a):
djfafa napisal(a):Z diagnostyki tarczycy było robione wyłącznie USG?


Zrobiłam sobie badanie na TSH, wyniki będą w poniedziałek... Czy tarczyca może być przyczyną wypadania włosów ?


Jak najbardziej. Napisz jak otrzymasz wynik.
napisał/a: Naomi1 2009-01-24 10:13
djfafa napisal(a):
Naomi napisal(a):
djfafa napisal(a):Z diagnostyki tarczycy było robione wyłącznie USG?


Zrobiłam sobie badanie na TSH, wyniki będą w poniedziałek... Czy tarczyca może być przyczyną wypadania włosów ?


Jak najbardziej. Napisz jak otrzymasz wynik.


Tak zrobię, ale w mam jeszcze jedno pytanie, skoro wypadające włosy są oznaką tarczycy to co z tą krwią? dlaczego wynik jest takim przesunięciem poza normą ?
djfafa
napisał/a: djfafa 2009-01-24 10:21
Nadmiar białych krwinek może być związany z choroba autoimmunologiczną (Hasimoto lub Graves Besadow).
napisał/a: Naomi1 2009-01-24 10:30
djfafa napisal(a):Nadmiar białych krwinek może być związany z choroba autoimmunologiczną (Hasimoto lub Graves Besadow).


to co napisałeś jest dla mnie dosłownie czarną magią, czy mogłabym prosić Cię jeszcze o podanie objawów tych chorób?
napisał/a: Naomi1 2009-01-24 10:43
djfafa napisal(a):Nadmiar białych krwinek może być związany z choroba autoimmunologiczną (Hasimoto lub Graves Besadow).

jeszcze troszeczkę pozawracam Ci głowę, znalazłam już te choroby, i znów mam pytanie... jestem szczupłą osobą (160 cm wzrostu, waga ciągle taka sama czyli 47 kg) a w tych chorobach to znaczy przy Hashimoto traci się wadze, a przy tej drugiej przybierało. W zasadzie zarówno jedną jak i drugą można wykluczyć po objawach. Więc może poczekam w małym stersie do poniedziałku....
napisał/a: Naomi1 2009-01-26 17:39
Naomi napisal(a):
djfafa napisal(a):Nadmiar białych krwinek może być związany z choroba autoimmunologiczną (Hasimoto lub Graves Besadow).


Witam, właśnie otrzymałam wyniki TSH : 4,85 ulU/mL . To chyba nie jest w normie...
Co oznacza ten wynik- mam nadczynność tarczycy ???? I co dalej ?!

Proszę o odpowiedź!
Pozdrawiam!
djfafa
napisał/a: djfafa 2009-01-26 17:59
Podaj normy.