Wyniki badań

napisał/a: alexis9817 2015-05-11 20:04
Cześć.
Dzisiaj otrzymałam wyniki badania krwi i Pani Doktor stwierdziła, że nie ma nic niepokojącego, jedynie nadmiar fosforanów. Chciałam jednak zapytać, czy wyniki te rzeczywiście są dobre, gdyż w paru miejscach można zauważyć strzałeczki świadczące o nadmiarze lub niedoborze czegoś. Czy może mieć to jakąś poważniejszą przyczynę? Niepokoi mnie też poziom żelaza, które wynosi 40 w porównaniu do zeszłego roku, gdzie wynosiło 115. Skąd taki spadek?
Wyniki dołączam w załączniku. Dodam jeszcze, że mam 17 lat.
napisał/a: Peter 2015-05-12 13:09
Odchudzasz się, stosujesz preparaty eliminujące wodę z organizmu?
napisał/a: alexis9817 2015-05-12 15:51
Peter nie nic z tych rzeczy. Od zawsze byłam osobą szczupłą jednak nie stosowałam żadnych diet ani innych metod odchudzania.
napisał/a: Peter 2015-05-13 08:21
alexis9817 napisal(a):Peter nie nic z tych rzeczy. Od zawsze byłam osobą szczupłą jednak nie stosowałam żadnych diet ani innych metod odchudzania.

To dobrze.
Zasugerowałbym ogólne badanie moczu. Dla pewności zbadałbym poziom hormonów tarczycy (TSH, ft3, ft4) oraz poziom PTH (parathormon). Chodzi o to, że m. in. za regulację gospodarki wapniowo-fosforanowej odpowiada tarczyca i przytarczyce - warto sprawdzić, czy wszystko jest ok., by czegoś nie przegapić.