wyniki badań

napisał/a: Bachab 2008-10-30 08:27
moja córcia (4 lata) miała robione szczegółowe badania w związku z problemami z tarczycą i łysieniem plackowatym (dodam, że badania zrobiłam dzięki temu forum, dzięki KATERINIE, jakoś żaden lekarz, a byłam u trzech na to nie wpadł). część wyników mam, nie wyglądają żle, ale dziś odczytałam kolejny i proszę o rozszyfrowanie. jest to badanie dot. p.ciał p.jądrowych ANA1, IF,HEP-2, wynik wyszedł dodatni, wiem, że trzeba zrobić badanie ANA2, ale co to może oznaczać bo od pielęgniarki telefonicznie dowiedziałam się, że "nie jest dobrze".
napisał/a: KATERINA 2008-10-30 14:48
adria.b napisal(a):moja córcia (4 lata) miała robione szczegółowe badania w związku z problemami z tarczycą i łysieniem plackowatym (dodam, że badania zrobiłam dzięki temu forum, dzięki KATERINIE, jakoś żaden lekarz, a byłam u trzech na to nie wpadł). część wyników mam, nie wyglądają żle, ale dziś odczytałam kolejny i proszę o rozszyfrowanie. jest to badanie dot. p.ciał p.jądrowych ANA1, IF,HEP-2, wynik wyszedł dodatni, wiem, że trzeba zrobić badanie ANA2, ale co to może oznaczać bo od pielęgniarki telefonicznie dowiedziałam się, że "nie jest dobrze".

Witam!!!
Proszę pisać w jednym wątku będzie łatwiej!!Ja Panią pamiętam ale jak by ktoś inny chciał coś od siebie dodać może być problem!!!!
Z całym szacunkiem proszę tez nie pytać się osoby mającej małe pojęcie a lubiącej straszyć bo liczy się miano przeciwciał ,typ świecenia,ja wiem jakie to cholernie przerażające/frustrujące ponieważ tez byłam diagnozowana w kierunku chorób autoimmunologicznych i też parę"inteligentych inaczej"osób mi krwi napsuło.Warto od razu robić komplet badań to znaczy Ana i Ena razem a nie osobno i tak na wynik czeka się około 2 tyg.A same przeciwciała nie muszą od razu świadczyć o czymś złym.Bardzo dobre jest forum
http://www.toczen.pl
a tu ma Pani jeden z linków tego forum właśnie o przeciwciałach
http://www.toczen.pl/forum/viewtopic.php?t=957
Te drugie przeciwciała określane ENa to tak banalnie ujmując i niekoniecznie fachowo ,zawierają konkretne jednostki chorobowe i te różne symbole np Jo-1 odpowiadają konkretnej jednostce chorobowej jeśli są {jest choroba}to będzie na dole miano i opis że stwierdzone są te przeciwciała i spośród jednostek chorobowych niektóre mogą być dodatnie albo tylko 1,trzeba żeby córka miała dobrego REUMATOLOGA ,tamto forum jest niezwykle dobre ,są namiary na placówki ,lekarzy{w całym kraju},mimo że jest multu info naprawdę warto w tym posiedzieć bo to chorzy dla chorych porobili i na pewno też jak już będzie Pani wiedziała co i jak ktoś Panią lepiej pokieruje niż np JA.
Także więcej Pani nie powiem liczy się miano przeciwciał i typ świecenia sam fakt że jest źle o niczym nie świadczy a na miejscu tej pielęgniarki to bym się ugryzła w język a nie straszyła ludzi zwłaszcza jak nic sensownego nie potrafi przekazać {a nawet gdyby to takie przekazywanie info przez telefon jest ....},raz że tak się nie robi i wypadałoby głowy użyć no ale szara masa to nie zawsze jak widać mózg oznacza.PZDR Panią i córkę proszę porobić badania i dać znać,postaram się pomóc jeśli będą wiedziała jak nie to napiszę że niestety nie wiem.Na pewno przydałby się dobry lekarz ,który umiałby połączyć i holistycznie podejść do problemu,jak nie to metoda prób i niestety błędów,proszę nie dać się zbyć i dokształcić się samej{tamto forum ,jak by coś wyszło w ENA}
Pytanie do Pani spr sobie Pani tarczycę
TSH ,usg
przeciwciała?Jak Pani siostra /brat mają dzieci i sami też winni sie przebadać,czy NA pewno nikt w rodzinie nie miał problemów immunologicznych?To ważne bo to często są choroby dziedziczne,choć nie zawsze oczywiście.PZDR
napisał/a: Bachab 2008-11-03 08:52
Witam, bardzo dziękuję Pani za info i porady, czarna rozpacz mnie ogarnia bo mieszkam w dużym mieście (Wrocław) i kompletnie nie wiem, gdzie uderzyć żeby w końcu ktoś solidnie zajął się moim dzieckiem. Zaliczyłam już dwie polecane dolnośląskie "sławy" endokrynologiczne, obie uważam za totalny niewypał, małą prowadziłam u wiekowej doktor, która okazała się jednak za wiekowa. Tak naprawdę najwięcej informacji dostałam od Pani i od kobiety w laboratorium, która przeprowadziła ze mną konkretny wywiad i jako jedyna zapytała o moje ewentualne problemy z tarczycą, żaden lekarz o to nigdy nie zapytał (TSH mam w porządku, robiłam badanie we wrześniu) . Na podst. Pani sugestii co do badań i jej porad zleciłam:anty-ttg iga p.-transglutaminazie tkankowej, p.ciała p. jądrowe (ANA1)(IF,HEP-2), p.ciała anty-tg, p. ciała anty-tpo, p. ciała przeciw receptorom TSH (trab)
Na razie oprócz ana1 (dodatni)mam wyniki: p.ciała ANTY-TG
napisał/a: KATERINA 2008-11-03 21:26
adria.b napisal(a):Witam, bardzo dziękuję Pani za info i porady, czarna rozpacz mnie ogarnia bo mieszkam w dużym mieście (Wrocław) i kompletnie nie wiem, gdzie uderzyć żeby w końcu ktoś solidnie zajął się moim dzieckiem. Zaliczyłam już dwie polecane dolnośląskie "sławy" endokrynologiczne, obie uważam za totalny niewypał, małą prowadziłam u wiekowej doktor, która okazała się jednak za wiekowa. Tak naprawdę najwięcej informacji dostałam od Pani i od kobiety w laboratorium, która przeprowadziła ze mną konkretny wywiad i jako jedyna zapytała o moje ewentualne problemy z tarczycą, żaden lekarz o to nigdy nie zapytał (TSH mam w porządku, robiłam badanie we wrześniu) . Na podst. Pani sugestii co do badań i jej porad zleciłam:anty-ttg iga p.-transglutaminazie tkankowej, p.ciała p. jądrowe (ANA1)(IF,HEP-2), p.ciała anty-tg, p. ciała anty-tpo, p. ciała przeciw receptorom TSH (trab)
Na razie oprócz ana1 (dodatni)mam wyniki: p.ciała ANTY-TG
napisał/a: Bachab 2008-11-07 09:37
Proszę o analizę wyników mojej 4 letniej córki, wizytę u lekarza mam dopiero 25.11, a na wynikach badań nie ma norm dla dzieci:
anty-ttg iga p.p-tarnsglutaminazie tkankowej wynik 0,12
p.ciała przeciw receptorom TSH (trab) wynik 0,79
napisał/a: monika_12321 2008-11-12 15:32
Witam, jestem tutaj nowa. Chciałabym się poradzić, bo widzę, że znacie się na tym :) Robiłam badanie ANA. Wynik okazał się dodatni, więc lekarz skierował mnie na badanie ANA2, również okazał się dodatni. Stwierdzono u mnie obecność przeciwciał przeciwjądrowych w mianie 1:320 dających na komórkach HEp-2 obraz świecenia homogenny i ziarnisty. Proszę o odpowiedzi, co za tymi wynikami stoi, co może mi dolegać? Bo ja wyszukałam kilka różnych chorób, ale nie miałam z tym nigdy do czynienia, wiec.. dlatego tu jestem. Pozdrawiam serdecznie !
napisał/a: KATERINA 2008-11-12 15:58
monika_12321 napisal(a):Witam, jestem tutaj nowa. Chciałabym się poradzić, bo widzę, że znacie się na tym :) Robiłam badanie ANA. Wynik okazał się dodatni, więc lekarz skierował mnie na badanie ANA2, również okazał się dodatni. Stwierdzono u mnie obecność przeciwciał przeciwjądrowych w mianie 1:320 dających na komórkach HEp-2 obraz świecenia homogenny i ziarnisty. Proszę o odpowiedzi, co za tymi wynikami stoi, co może mi dolegać? Bo ja wyszukałam kilka różnych chorób, ale nie miałam z tym nigdy do czynienia, wiec.. dlatego tu jestem. Pozdrawiam serdecznie !

W jednym z postów na tej stronie podałam linka do chorób immunologicznych proszę zerknąć i wpisać go i wyskoczy strona o tych chorobach a potem można przejść do całego portalu.BEZ przeciwciał ENA -czyli tych Panią ANA2 nie można wiele powiedzieć ponieważ to one głównie"powiedzą"o jaka konkretnie chorobę będzie chodziło.
napisał/a: monika_12321 2008-11-13 09:26
Dziękuję. Pozdrawiam !
napisał/a: Bachab 2008-11-13 15:36
witam, proszę o pomoc w interpretacji wyniku ANA2:
wynik jest dodatni, stwierdzono obecność przeciwciał przeciwjądrowych w mianie 1:1280 dających na komórkach HEp-2 obraz świecenia homogenny, ziarnisty oraz "nuclear dots". przeciwciała przeciw dsDNA: ujemne. Przy okazji tego badania robiłam dziecku szczegółowe badania związane z tarczycą i podobno są dobre (ma niewielką niedoczynność). Proszę o podpowiedź co się może dziać, mam już umówioną wizytę u reumatologa i skierowanie do szpitala na immunologię, ale to wszystko dopiero pod koniec miesiąca.
napisał/a: KATERINA 2008-11-13 15:47
adria.b napisal(a):witam, proszę o pomoc w interpretacji wyniku ANA2:
wynik jest dodatni, stwierdzono obecność przeciwciał przeciwjądrowych w mianie 1:1280 dających na komórkach HEp-2 obraz świecenia homogenny, ziarnisty oraz "nuclear dots". przeciwciała przeciw dsDNA: ujemne. Przy okazji tego badania robiłam dziecku szczegółowe badania związane z tarczycą i podobno są dobre (ma niewielką niedoczynność). Proszę o podpowiedź co się może dziać, mam już umówioną wizytę u reumatologa i skierowanie do szpitala na immunologię, ale to wszystko dopiero pod koniec miesiąca.

Witam
Ma Pani wszystko opisane na tamtym forum w tych linkach które podawałam jako pierwsze w moim 1 poście w tym wątku!!!
Ana2 ma więcej podjednostek te pierwsze to Ana1 Ana 2 nazywane Ena powinny mieć parę jednostek chorobowych
W pierwszym { w ogóle dziwię się najlepiej żeby było robione od razu Ana i Ena}Ana liczba i świecenie a potem są konkretne podjednostki.W tamtym linku są wszystkie potrzebne dane.{zwłaszcza w tym o przeciwciałach}.
napisał/a: MartaR2 2008-11-17 19:59
witam, zrobiłam badania tarczyy i wyszło mi tsh 4.4. Czy powinnam podjąc jakies kroki w strone leczenia ??