Co oznacza biała wydzielina zamiast okresu?

napisał/a: dariaaa1 2008-08-05 10:49
Witam!
Ostatni raz kochałam sie z moim chłopakiem 19 lipca bez zabezpieczenia i doszedł we mnie. Jak sie pozniej okazalo mialam dzien plodny (ten najwazniejszy). W dniach 1 sierpnia - 3 sierpnia mialam dostać okres. Miałam objawy takie jak zawsze przed okresem: zmeczenie, sennosc, bol brzucha i wrażliwosc piersi ale niestety nie dostałam. Zamiast tego 5 sierpnia poczułam wilgoć i zauwazylam biała lepka wydzieline. Oboje boimy sie ze moge byc w ciąży. Czy jest to mozliwe? Prosze pomozcie mi. Ktokolwiek wie cos na ten temat niech napisze. Pozdrawiam!
napisał/a: Madonna 2008-08-05 13:11
Zajście w ciążę jest możliwe wyłącznie po współżyciu w okresie płodności.
Jeśli jest już po terminie okresu, to zrób test i daj znać, jaki był wynik.
napisał/a: dariaaa1 2008-08-06 10:17
Zrobiłam test ciążowy i wynik wyszedł negatywny ale okresu nadal nie mam a dzis jest juz szósty dzien jak powinnam dostac.
napisał/a: Madonna 2008-08-06 13:35
Może okres płodności był później niż zwykle i cykl będzie dłuższy, a okres się nie spóźnia?
napisał/a: natala58 2008-08-08 13:37
mam bardzo podobny problem, ale zacznę od początku:
w dniach 5-16 lipca byłam na wakacjach w Hiszpanii. tam, pod wpływem klimatu dostałam okres 3 dni wcześniej niż powinnam,21 dnia cyklu(tj.11 a nie 14 lipca). w związku ze zmianą cylku nie wiedziałam kiedy dostanę okres. 23 dnia kolejnego cyklu odbyłam pierwszy w swoim życiu stosunek z moim chłopakiem. Użyliśmy prezerwatywy a do tego tuż przed wytryskiem chłopak wyciągnął członka.
przed wyjazdem do Hiszpanii cykl trwał 24-25 dni. dziś jest 28 dzień cyklu a ja zaczynam się denerwować, ponieważ nie dostałam okresu a zamiast niego mam białą wydzielinę z pochwy, podobnnie jak podczas dni płodnych, lecz jej ilość jest znacznie większa.
Biorąc pod uwagę:
1) 23 dzień cyklu
2) prezerwtywę
3) wyciągnięcie członka przed wytryskiem
proszę o odpowieź na pytanie: CZY MOGĘ BYĆ W CIĄŻY?
a może powinnam zaczekać jeszcze kilka dni?
może to klimat tak wpłynął na mój organizm?
napisał/a: Madonna 2008-08-08 13:55
Dzień cyklu nie ma żadnego znaczenia. Mogłaś zajść w ciążę tylko w okresie płodności. Zauważyłaś u siebie zmiany długości cyklu, które są zupełnie normalne. Sprzyja im stres, choroby, branie antybiotyków, dalekie podróże.

Podczas okresu płodności śluz szyjkowy jest przejrzysty, rozciągliwy, wodnisty i masz odczucie mokrości, śliskości, naoliwienia, czyli jest dobrej jakości.
Śluz biały, lepki, kremowy, gęsty, dający odczucie wilgotności, jest gorszej jakości. Ilość śluzu nie ma znaczenia, liczy się tylko jego jakość.
Zauważasz takie zmiany?

Możliwe, że z powodu podróży owulacja wystąpiła później i cykl będzie miał więcej dni niż 28. Poczekaj jeszcze na okres.
Weź pod uwagę, że można zajść w ciążę stosując jakikolwiek rodzaj anty: prezerwatywy, stosunek przerywany i inne.
napisał/a: HONEY 2008-08-08 17:38
Jeśli ma się dni płodne a nie chce się zajśc w ciążę to używa sie prezerwatyw albo tabletek.Nie słyszałaś o tym? ;)
napisał/a: Madonna 2008-08-08 18:40
Od kiedy podczas brania tabletek występują dni płodne?

Po co komu tabletki albo prezerwatywy? Są niepotrzebne do planowania rodziny. Zbędny wydatek i ambaras.
napisał/a: natala58 2008-08-08 19:22
HONEY napisal(a):Jeśli ma się dni płodne a nie chce się zajśc w ciążę to używa sie prezerwatyw albo tabletek.Nie słyszałaś o tym? ;)


Przecież mój partner używał prezerwatyw. A wg. mojego starego cyklu(24-dniowego) kochałam się w dniu niepłodnym. Tylko, że tu problem w jest w tym, że cykl mi się przesunął. Liczyłam, że ilość dni po powrocie wróci do normy(-niestety myliłam się) dlatego zdecydowałam sie na seks dzień przed rozpoczęciem się miesiączki, której do tej pory nie dostałam.
napisał/a: Madonna 2008-08-08 19:37
Twój stary cykl nie ma żadnego znaczenia w nowym. Każdy cykl jest niepowtarzalny, dlatego trzeba zwracać uwagę na objawy płodności. Zmiany długości cyklu, czyli terminu owulacji, są normalne. Jeśli spodziewasz się niepłodności zawsze danego dnia cyklu, jak gdyby zawsze miał np. 24 dni, to może dojść do starań, jeśli trafisz. To jest. tzw. myślenie kalendarzykowe, które prowadzi do nieplanowanych poczęć.

Jeśli dzień po współżyciu nie było okresu to znaczy, że nie współżyłaś przed okresem lecz wcześniej, może w połowie cyklu. Nikt Ci tego nie powie na czuja, bez objawów płodności.
napisał/a: HONEY 2008-08-09 17:02
Przecież mój partner używał prezerwatyw. A wg. mojego starego cyklu(24-dniowego) kochałam się w dniu niepłodnym. Tylko, że tu problem w jest w tym, że cykl mi się przesunął. Liczyłam, że ilość dni po powrocie wróci do normy(-niestety myliłam się) dlatego zdecydowałam sie na seks dzień przed rozpoczęciem się miesiączki, której do tej pory nie dostałam.[/quote]

W pierwszym poście napisałaś,że robiliście to bez zabezpieczenia i ,że doszedł w Tobie...
napisał/a: natala58 2008-08-09 20:55
to nie ja... :P