Wyniki badań krzepliwości

napisał/a: Femme236 2016-04-03 12:12
Witam,
Chciałabym prosić o interpretację wyników badania krzepliwości krwi. Zostały zlecone przez ginekologa, a ponieważ dostałam także zalecenie wykonania badania poziomu różnych hormonów i musiałam je zrobić między 3 a 5 dniem cyklu, przy okazji zrobiłam i krzepliwość. Wyniki są następujące:
INR - 0,96, norma 0,9-1,3
PT - 10,75, norma 10-18
ATTP - 29,5 norma 24-42
Niby wszystko się mieści w normie, jednak martwi mnie fakt, że jest to dolna granica normy. Wizyta u lekarza za 2 tygodnie, ale ja trochę panikuję, czy te wyniki nie za niskie jednak. Zastanawia mnie też, czy miesiączka mogła mieć wpływ na taki wynik. Chodzi o to, że na "chłopski" rozum, w trakcie krwawienia miesiączkowego istnieje większe ryzyko krwotoku, organizm więc "zabezpiecza się" przez nim, zwiększając krzepliwość. Domyślam się, że w takiej sytuacji moje wyniki nie byłyby niczym szczególnie dziwnym.
Jednak dotarłam też do informacji, że w trakcie miesiączki krzepliwość się zmniejsza, zatem w takim przypadku moje wyniki byłyby niepokojące.. Czy ktoś ma tu jakieś doświadczenie lub wiedzę w tej kwestii? Chcę sobie zaoszczędzić zbędnego stresu, jeśli wszystko jest ok, ewentualnie jeśli nie jest, to nie czekać na wizytę u ginekologa, tylko zgłosić się z tymi wynikami chociażby do lekarza rodzinnego...