Wyniki badań/białko + erytrocyty

napisał/a: bd60eec2199d7d6a7bd4f794955473721053cba7 2015-01-21 21:10
Proszę o interpretację wyników badań analizy ogólnej moczu. Co mogą one oznaczać?


Mocz analiza ogólna
Przejrzystość przejrzysty
Barwa żółty

Glukoza ujemny mg/dl 0 0,00

Białko 19 mg/dl 0 0,00 H
Oznaczono metodą Extona.
Bilirubina ujemny mg/dl ~

pH 5,50 4,5 8,00 ~

Ciężar właściwy 1024 1005 1030,00 ~

Leukocyty ujemny
Erytrocyty liczne
Azotyny ujemny
Ketony ujemny mg/dl 0 0,00

Kwas askorbinowy ujemny

Urobilinogen 0,20 mg/dl 0,2 2,00 ~

OSAD MOCZU -
Nabłonki płaskie nieliczne wpw

Leukocyty 3-5

Erytrocyty usiane

Pasma śluzu nieliczne

Flora bakteryjna dość liczne

Badanie zostało wykonane przy użyciu zintegrowanego systemu analitycznego IrisCell firmy Comesa, służacego do
automatycznego wykonywania analizy ogólnej moczu, w połaczeniu z cyfrowa analiza osadu moczu. W systemie
IrisCell analiza ogólna moczu jest wzbogacona o dodatkowy parametr-kwas askorbinowy(Wit.C),obecny w wielu
suplementach diety i produktach spożywczych. Wysokie steżenia kwasu askorbinowego w próbce
moczu(>20mg/dl)moga powodowac interferencje w oznaczeniach glukozy,krwinek czerwonych i azotynów,
generujac fałszywie ujemne wyniki.
napisał/a: ~Anonymous 2015-01-21 22:15
Pierwsze moje pytanie to- z jakiego powodu byly robione wyniki? czy odczuwasz jakies dolegliwosci zwiazane z ukladem moczowym?
Co do obecnosci bialka to nie powinno byc go tam sa oczywsicie jakies normy gdzie ono moze wystepowac ,ale tutaj w wyniku wymaga dalszej diagnostyki lub moznz jedynie poki co pokusic sie jeszcze raz o wykonanie takowego badania (jego powtorzenie)
Ile masz lat? czy w czasie badania przechodziles przeziebienie z goraczka? czy jestes osobą aktywną fizyczna uprawiajacą dosc intensywny wysilek fizyczny?czy miales /as problemy z ukladem plciowym ,jesli tak to jakie ?
napisał/a: bd60eec2199d7d6a7bd4f794955473721053cba7 2015-01-27 23:23
Częstomocz. Nocą szczególnie uciążliwy, obniża komfort życia. Zdarzało się pobolewanie prawego jądra trwające chwile. I zauważyłem kilka razy lekki ból przy wytrysku. Miałem robione PSA trzeciej generacji, wynik w normie. 25 lat. Tak, jestem aktywny fizycznie. 3-4 razy w tygodniu intensywny wysiłek, trening.
napisał/a: ~Anonymous 2015-01-27 23:47
Czy obecnie przyjmujesz jakies leki? ile przyjmujesz plynow? tak jak pisalam wczesniej obecnosc bialka prawdopodobnie spowodowana jest wzmozonym wysilkiem fizycznym,oczywiscie moze one wystepowac w moczu ,ale tylko w ilosciach niewykrywalnych w normalnych badaniach ,nalezy szukac przyczyny jesli stezenie jego w moczu zacznie przekraczac 10mg/dl,dlatego dobrze byloby poki co powtorzyc badanie ograniczajac przy tym wysilek fizyczny lub go na troszke wyeliminowac. Jesli zostana spelnione krytera wspomniane wyzej ,a w badaniu znow bedzie stezenie wyzsze niz podalam nalezy szukac przyczyny,poniewaz moze to swiadczyc o chorobie klebuszkow nerkowych.kamicy nerkowej,zapaleniu drog moczowych(i tutaj powinienes takze wykonac posiew bakteriologiczny moczu by wykluczuc ZUM z powodu wynikow ,ktore moga swiadczyc o infekcji),niewydolnosci krazenia lub co gorsze moze swiadczyc o zle pracujacym naszym sercu.

Czy podnosisz ciezary?czy cwiczysz na silowni i przymujesz jakies preparaty?
napisał/a: bd60eec2199d7d6a7bd4f794955473721053cba7 2015-01-28 00:05
Z problemem borykam się już ładnych kilka lat ale dopiero teraz zdecydowałem się udać do lekarza. Po badaniu prostaty przypisał mi cipronex, który nie pomógł. Zlecił też badania moczu, psa oraz usg jamy brzusznej, które jeszcze jest przede mną. Przyjmuję kreatynę ale moje problemy zaczęły się dużo wcześniej, jeszcze przed suplementacją. Podejrzewam jedynie, że wysoki poziom kwasu askorbinowego może być przyczyną kreatyny gdyż jedną z substancji pomocniczych jest kwas cytrynowy/
napisał/a: ~Anonymous 2015-01-28 00:22
Tak zgadzam sie z tym co napisales.A napisz czy miales badanie per rectum i ogolnie jakie zostalo rozpoznanie zapalenie stercza?Czy podnosisz duze obciazenia?i tak ja radzilabym Ci odstawienie tych preparatow ,zmniejszenie wysilku fizycznego i powtorzenie wynikow za jakis czas.do tego wykonanie posiewu bakteriologicznego moczu (pamietajac by nie zazywac zadnych preparatow dzialajacych na uklad moczowy ,ani zadnych lekow dzialajacych na ten odcinek u.m w tym preparaty posiadajace zwiekszone dawki wit c)
napisał/a: bd60eec2199d7d6a7bd4f794955473721053cba7 2015-01-28 00:30
kirke napisal(a):Tak zgadzam sie z tym co napisales.A napisz czy miales badanie per rectum i ogolnie jakie zostalo rozpoznanie zapalenie stercza?Czy podnosisz duze obciazenia?i tak ja radzilabym Ci odstawienie tych preparatow ,zmniejszenie wysilku fizycznego i powtorzenie wynikow za jakis czas.do tego wykonanie posiewu bakteriologicznego moczu (pamietajac by nie zazywac zadnych preparatow dzialajacych na uklad moczowy ,ani zadnych lekow dzialajacych na ten odcinek u.m w tym preparaty posiadajace zwiekszone dawki wit c)


Miałem per rectum. Rozpoznanie to ostre zapalenie gruczołu krokowego. Mój trening jest głównie piłkarski a nie siłowy. Zdarza mi się podnosić ciężary ale nie są zbyt wielkie, głównie hantle. Dziękuję za zainteresowanie/
napisał/a: ~Anonymous 2015-01-28 00:46
No i wszystko jasne ostre ,bakteryjne zapalenie stercza i objawy ktore wymieniles sa jego nastepstwem ,czyli bol krocza,czestomocz,bakterie w badanym moczu taki typ zapalenia rozwija sie najcześciej w przebiegu wstepującego zakażenia z cewki moczowej.Najczesciej winowajcami bywaja bakterie z grupy gram -ujemnych i gram -dodatnich
Dlatego nalezy wykonac posiew moczu,pozniej ewentualnie wykonac masaz stercza i pobrac wydzieline gruczolu krokowego po jego owczenym masazu i oddac tez na posiew.

Nie ma za co ;)