Wyniki badań-a przyczyna omdleń

napisał/a: wiki14 2010-04-17 20:05
Jakie mogą być przyczyny omdleń 15-letniej dziewczyny. Badania krwi, moczu -bz,echokardiografia serca -wszystko prawidłowe(jedno stwierdzenie:żyły płucne wchodzą do lewego przedsionka serca-tu nie ma określenia czy to prawidłowe),Całodobowe badanie EKG-prawidłowe, EKG; rytm zatokowy 85/min. Normogram PQ-140ms QRS-80ms,QTc-385. Ostateczne rozpoznanie:ICD-10;R55
Wskazówki dla lekarza kierującego-nie wymaga leczenia kardiologicznego

Wynik badania elektroencefalograficznego:
Badanie wykonane w czuwaniu.Zapis zróżnicowany przestrzennie.RZ-zaznaczona.Rytm podstwowy alfa 9-11,5 Hz, symetryczny, średnionapięciowy, dość regularny,ale labiny, o amplitudzie 25-50 uV.FS i HW-bez wpływu na zapis. Orzeczenie:zapis w normie.

Już drugi rok zdarzają się jej omdlenia, ostatnio raz w miesiącu, a nawet w ubiegłym tygodniu 2 razy dziennie. Lekarz rodzinny twierdzi, ze to związane z okresem dojrzewania i wręcz matkę "skrzyczał", że szuka sobie u niej choroby, kiedy dziecko jest zdrowe.Mnie zastanawia to czy nie brak jej jakichś minerałów, mikroelementów, no ale nie jestem lekarzem. Czy to może być związane wyłącznie z dojrzewaniem?
napisał/a: delinka79 2010-04-18 09:54
badania są w porządku , są to omdlenia ortostatyczne
napisał/a: wiki14 2010-04-18 18:49
deli79 napisal(a):badania są w porządku , są to omdlenia ortostatyczne



Dziękuję, próbuję coś znaleźć na temat omdleń ortostatycznych, czytam i miejscami brzmi groźnie,ale czy tego typu omdleń nie należy jakoś leczyć, czy nie są niebezpieczne. Kardiolog stwierdził, że to nie wymaga leczenia, rodzinny, że szuka choroby u dziecka, ale matka jest poważnie zaniepokojona.
napisał/a: delinka79 2010-04-18 20:13
w okresie dojrzewania takie omdlenia ortostatyczne są dość częste , związane z tym że przy nagłej zmianie pozycji ciała z leżącej na siedzącą czy stojącą czy przy dłuższym staniu spada ciśnienie w górnej połowie ciała , przyczyną może też być nagły wysiłek fizyczny, ból, stres, widok krwi u osób wraźliwych , kościoły czy inne miejsca gdzie jest słaba wentylacja , pozostawanie przez dłuższy czas w bezruchu , unikać takich sytuacji , nie leczy się tego
napisał/a: terka33 2010-04-18 21:32
Wiki1 wydaje mi się że jest to związane z dojrzewaniem mnie też sie tak zdarzalo jak byłam w podobnym wieku bardzo czesto mdlałam ale z biegiem czasu bez leczenia przeszlo tak ze nie trzeba panikowac skoro wyniki są w porządku,,
Pozdrawiam:))
napisał/a: wiki14 2010-04-19 09:18
Dziękuję za odpowiedzi, myślę, że to uspokoi matkę. Pozdrawiam
napisał/a: wiki14 2010-04-22 17:36
Wracam do tematu omdleń 15- latki, bo zrobiono dodatkowe badania i niepokój matki powrócił. Córka dalej nie odczuwa żadnych dolegliwości, również ze strony układu moczowego, a czy przytoczone wyniki mogą wskazywać na przyczynę omdleń?

Morfologia 5Diff-26 parametrów;

PCT-0,184% (L)
MPV- 11.1 (H)
PDW- 22,3 (H)
GRA%-45,3 (L)
BASO#- 0,03 ty/mm3 (L)
(podaję parametry wskazane jako za niskie albo albo za wysokie), pozostałe są w normie.

Rozmaz - manualnie:

Segmentowane- 34 L)
Kwasochłonne- 1
Zasadochłonne- 1
Limfocyty- 60 (H)
Monocyty- 4

Mocz analiza ogolna:

kolor moczu-żółty
Przejrzystość- lekko mętny
Ph- kwaśne
Ciężar właściwy-1020
Białko- nieobecne
Glukoza- nieobecna
Urobilinogen- w normie
Bilirubina- nieobecna
Ketony- nieobecne
Nabłonki płaskie-bardzo liczne w prepar.
Nabłonki okrągłe -poj.
Leukocyty-- 8-15-20
Bakterie-obfita flora bakteryjna w prepar.

Będę wdzięczna za radę.
napisał/a: wiki14 2010-04-23 11:15
terka33 napisal(a):Wiki1 wydaje mi się że jest to związane z dojrzewaniem mnie też sie tak zdarzalo jak byłam w podobnym wieku bardzo czesto mdlałam ale z biegiem czasu bez leczenia przeszlo tak ze nie trzeba panikowac skoro wyniki są w porządku,,
Pozdrawiam:))


"Doszły" dodatkowe wyniki(umieściłam je w dziale wyniki badań) i znów omdlenie w bezstresowej sytuacji w pozycji siedzącej. I znów pytanie, czy są to omdlenia ortostatyczne, czy trzeba jeszcze zrobić jakieś badanie, żeby czegoś nie zaniedbać, bo to nie jest histeria matki, tylko mającej przykre doświadczenie,o którym nie będę pisać.
napisał/a: terka33 2010-04-23 12:08
Nie znam się na tym bo teraz mam 50 lat i juz mi się nie powtarzały omdlenia tylko w wieku dojrzewania no i co to normalne to w ciąży..
A jaki tryb życia prowadzi jakie odzywianie..może tutaj przyczyna ?
Aktywny tryb życia dużo ruchu na świeżym powietrzu to i lepsze dotlenienie..
Może ktoś jeszcze odpowie bo na wynikach sie nie znam ..
Pozdrawiam i życze poprawy..