wyniki badaia krwi

napisał/a: edi112 2014-11-18 21:43
witajcie, ostatnio robiłam kontrolną morfologie, i w wynikach wyszło: neut 38% (norma 45-60) ,lymph 48% (20-45%), hematokryt 36% (37-37) ,reszta super, dodam że morfologia, była robiona tydzień przed przeziębieniem/grypą,Poprzednia morfologia(z kwietnia) była podobna tyle,że wartosci mniej odbiegały od swoich norm, od zawsze mam zimne ręce i stopy oraz bladą cerę, może ktoś mi powie że wszystko w porządku? ;)
napisał/a: MajaII9mc 2014-12-08 18:52
Hejka! Podpinam się żeby nie powielać wątku. Moje wyniki:
P-LCR 44,3 norma 13,0 - 43,0
Monocyty 11,2 norma 2,0 - 10,0
Eozynofile 7,8 norma 1,0 - 5,0
Reszta wyników mieści się w normie.
Moje pytanie czy jest to jakieś odchylenie świadczące o tym że coś może się dziać czy nie należy się tym przejmować i czy takie wyniki mogą być w jakikolwiek sposób powiązane z przewlekłym bólem stawów.
Z góry dzięki za odpowiedź i pozdrawiam gorąco wszystkich ;)
napisał/a: Zygfryd1 2014-12-08 22:21
edi11 napisal(a):witajcie, ostatnio robiłam kontrolną morfologie, i w wynikach wyszło: neut 38% (norma 45-60) ,lymph 48% (20-45%), hematokryt 36% (37-37) ,reszta super, dodam że morfologia, była robiona tydzień przed przeziębieniem/grypą,Poprzednia morfologia(z kwietnia) była podobna tyle,że wartosci mniej odbiegały od swoich norm, od zawsze mam zimne ręce i stopy oraz bladą cerę, może ktoś mi powie że wszystko w porządku? ;)


Widocznie już wtedy kluła się infekcja i stąd to przestawienie. Nie zaszkodzi powtórzyć, jednak nie jest to bezwzględnie konieczne, zwłaszcza jeśli ogólnie nic Ci nie dolega. Zimne ręce i blada skóra to bardzo powszechne schorzenie i jeśli są to jedyne dolegliwości to nie ma się czym przejmować :)

majka_km6 napisal(a):Hejka! Podpinam się żeby nie powielać wątku. Moje wyniki:
P-LCR 44,3 norma 13,0 - 43,0
Monocyty 11,2 norma 2,0 - 10,0
Eozynofile 7,8 norma 1,0 - 5,0
Reszta wyników mieści się w normie.
Moje pytanie czy jest to jakieś odchylenie świadczące o tym że coś może się dziać czy nie należy się tym przejmować i czy takie wyniki mogą być w jakikolwiek sposób powiązane z przewlekłym bólem stawów.
Z góry dzięki za odpowiedź i pozdrawiam gorąco wszystkich ;)


Monocyty mogą być lekko podwyższone po przebytej infekcji, eozynofile mogą świadczyć o obecności pasożytów w organiźmie, dlatego nie zaszkodzi zrobić kał na obecność pasożytów. Tym pierwszym wskaźnikiem (P-LCR) w ogóle bym nie zaprzątał sobie głowy. Jeśli się dobrze czujesz to nie widzę powodu do zmartwień, jednak warto wykonać badanie kału, by wykluczyć lub potwierdzić pasożyty.
napisał/a: MajaII9mc 2014-12-09 17:25
Ok dzięki :)