wyniki badabia moczu -wysoki wynik białka

napisał/a: pedros75 2007-10-29 16:37
Witam serdczenie. Proszę o wstępną poradę. oto moje wyniki moczu któr bardzo mnie zaniepokoiły.Gukoza-ujemny, Bilirubina-ujemny,Ciała ketonowe-ujemny, Cięzar właściwy-1.028,krew-ślad!, ph-6.0 , Białko 30 mg/dl!!!!,Urobilinogen-0,2EU/dl, Azotyny - dodatni,Leukocyty-ujemny,barwa-zółta, klarowność- lekko mętny.
Osad moczu (mikroskop) Nabłonki wielokątne - pojednyńcze w polu widzenia, Bakterie - flora mierna, Erytrocyty - świeże 1-3 w polu widzenia, Leukocyty- 3-5 w polu widzenia, kryształy - pojedyńcze moczanów bezpostaciowych.
Badanie mikrobiologiczne - posiew ujemny
mam 32 lata mężczyzna, mocz po nocy ze środkowego strumienia, nie brałem leków.
Porszę o porade bo jestem zaniepokojony tak wysokim białkiem.
napisał/a: Peter 2007-10-29 20:07
Należy powtórzyć badanie i wykonać dodatkowo badanie poziomu mocznika i kreatyniny w surowicy krwi. Wskazane też usg j. brzusznej.
napisał/a: pedros75 2007-10-29 20:43
Zdaje sobie sprawe ,że totylko wróżenie z fusów, ale czy takie wyniki mogą wróżyć coś złego( tzn bardzo złego)
napisał/a: Mezmerize 2007-11-22 04:14
Nie chce gadac glupot, bo nie jestem lekarzem. Ale mialam kiedys badanie na obecnosc bialka w moczu, wynik byl podobny do Twojego (tyle ze bez sladow krwi), na USG wyszlo, ze pecherz jest powiekszony (zreszta bylo to widac golym okiem, ze brzuch mi urosl). Lekarz powiedzial, ze mam zapalenie pecherza moczowego i przepisal antybiotyk. I bylo ok. Heh wlasciwie to o tym calym zapaleniu, dowiedzialam sie przypadkiem, bo poszlam do lekarza dlatego, ze mialam problemy zoladkowe :D Pozdrawiam.