Wyniki ana1 przy podejrzeniu rzs

napisał/a: Aprilrain88 2017-05-22 19:34
Witam, jestem w trakcie diagnozowania pod kątem rzs. Cierpię na bóle stawów i mięśni, ciągle towarzyszy mi stan podgoraczkowy, wieczne osłabienie, bóle głowy i wypadanie włosów. Rano często czuje jakby "przejechał mnie walec", boli dosłownie wszystko. Okresowo obserwuje obrzęk pojedynczych stawów palców-nie są symetryczne. Rok temu rf był dodatni (bez określonego wyniku), obecnie dla normy do max 14 mam 15,6. Morfologia ok oprócz leukocytów lekko poniżej normy (4,14 dla normy 4,20 do 11). Ob w normie. Jak przy tych wynikach oraz objawach rozumieć wynik ana-1 "Metodą immunofluorescencji pośredniej (IIF) na komórkach Hep-2 STWIERDZONO obecność przeciwciał przeciwjądrowych i/lub przeciwcytoplazmatycznych w mianie większym niż 1:100 dających na komórkach Hep-2 obraz świecenia ziarnisty i homogenny". Podobno homogenne świecenie wskazuje na toczeń? Czy powinnam się martwić? Wizyta u reumatologa dopiero w piątek
napisał/a: joannanr1 2017-05-22 22:40
Przede wszystkim przebadaj się w kierunku boreliozy i innych chorób odkleszczowych.
napisał/a: Aprilrain88 2017-05-24 06:09
Borelioza wykluczona (negatywne wyniki z krwi). Toksoplazmoza tez
napisał/a: joannanr1 2017-05-24 12:28
Jakim testem ? Boreliozę nie jest łatwo wykluczyć.Proszę poczytać o trudnościach diagnostycznych.