Wynik z gastroskopii, brak efektow leczenia:Hp,nadżerka itd

napisał/a: intelpentium 2013-02-23 11:25
Witajcie,
Problem zaczął się w grudniu: mdłości, brak apatytu, co zjadłem co bardzo wypychało mi żołądek, lekarz stwierdził: grypa zoł-jelit.
Brałem antybiotyki, troche pomogło. Od poczatku lutego to samo, tylko do tego ból żołądka, ból jelit, mdłości, bardzo wypchany brzuch, mdłości. Zrobiłem gastroskopie: kilka drobnych nadżerek tuż przed odzwiernikiem, opuszka dwunastnicy kształtna zaczerwieniona, test ureazowy: dodatni, czyli obecność helikobakter pyroli. DGN: NERD. Gastritis chr. meddi gr. Erosiones part. praepyloricae. Bulbitis chr.
Od 8-17 lutego brałem: Duomox, Metronizadol, IPP, Debretin, Siemie lniane
17-21 luty: IPP, Debretin, Siemie lniane
Była poprawa dopiero od 9 dzien brania leków.
21 luty znaczny pogorszenie, zbudziło mnie poranna bardzo silna biegunka, silne wzdecia. Popołudniu miałem dreszcze, brak aptetyu i zaczął żoładek bolec. Poszedłem na pogotowie lekarz stwierdził, ze to nie od nadżerek i Heliko, tylko jakies wirusowo-grypowe.
21- do teraz: IPP, Debretin, Gripex, Xifaxan.
Czy to dalej nadżerka/HP ? Czy wirusowe? Jestem obecnie w Sanatorium w celach leczenie kregosłupa, i bardzo źle sie czuje. Wszystko stoi mi w gardle, do tego poranne bole, bulgotanie zoladka, spuchniecie, brak apetetytu, czesto mi jest zimno i mam dreszcze.
krzysiek889
napisał/a: krzysiek889 2013-02-23 15:44
Witam
Gripex który ma w składzie paracetamol obciąża układ pokarmowy i tym samym powoduje zmniejszone wydzielanie prostaglandyny która jest odpowiedzialna za utrzymanie prawidłowego stanu błony śluzowej żołądka.
Xifaxan może nasilać objawy.
Uwagę należy zwrócić również na odżywianie. Należy unikać: potraw smażonych, tłustych, ostrych, kwaśnych owoców, napojów gazowanych, kawy.
Tutaj zamieściłem więcej informacji: http://commed.pl/choroba-wrzodowa-diagnostyka-leczenie-profilaktyka-vt78083.html

Pozdrawiam
napisał/a: intelpentium 2013-02-23 16:59
Ok, dziekuje za odpowiedz :)
Przeczytałem artykuły + znalazłem diete n refluks.
Co radzisz? Wywalic gripex jezeli goraczki juz nie mam, ani osłabieina? Bo po to głównie lekarz kazał mi brać. Ten Xifaxan tez kazał mi brać. A zamiast tego dorzucic jakis probiotyk? Diete moja od kilkunastu dni składa sie głównie z wody, kislu itd
krzysiek889
napisał/a: krzysiek889 2013-02-23 18:36
intelpentium napisal(a):Ok, dziekuje za odpowiedz :)
Przeczytałem artykuły + znalazłem diete n refluks.
Co radzisz? Wywalic gripex jezeli goraczki juz nie mam, ani osłabieina? Bo po to głównie lekarz kazał mi brać. Ten Xifaxan tez kazał mi brać. A zamiast tego dorzucic jakis probiotyk? Diete moja od kilkunastu dni składa sie głównie z wody, kislu itd

Można zrezygnować z gripexu.
Magnez chelatowany + Cynk Chelatowany z Olimpa - 30 minut przed snem.
Zaopatrzyć się w wyciąg z jeżówki.
Dietę zmień na coś normalnego, po prostu jedz to co Ci nie szkodzi, byle by nie za tłusto ponieważ masz osłabiony układ pokarmowy.
Można wspomóc się Debutirem.
Pomocniczo jeżeli wystąpią biegunki to są tanie tabletki ziołowe Taninal - białczan taniny.

To mój sprawdzony zestaw - jak narazie nie chorowałem w tym roku.
Oprócz tego co wymieniłem, biorę wyciąg z różeńca górskiego oraz L-glutaminę 6g dziennie.

Pozdrawiam