Wynik wymazu z języka oraz historia choroby

napisał/a: GloomyJack 2014-07-02 16:14
Witam,
dzisiaj odebrałem wyniki wymazu z języka pobranego tydzień temu i bardzo bym prosił o informacje czy może to być związane z moimi objawami.
Wynik badania:
W wymazie wyhodowano: STREPTOCOCCUS VIRIDANS (obfitość wzrostu ++) - flota fizjologiczna górnych dróg oddechowych.

Badanie wykonałem ponieważ jestem już załamany swoim złym samopoczuciem i próbuję znaleźć cokolwiek, co mogłoby wpłynąć na zlikwidowanie/poprawe moich objawów.

Jestem stałym gościem tego forum, od 18 roku życia (obecnie 22) szukam tutaj pomocy i zamieszczam wszystkie wyniki, niestety żadna pomoc, ani lekarska ani Wasza nie przynosi pozytywnych skutków. Dodam więcej, czuje się coraz gorzej i nie jestem w stanie zjeść posiłku bez zażycia czegoś zmniejszającego nudności (np. aviomarin), a po krótkiej podróży na rowerze do laboratorium po odbiór wyników spędziłem godzinę w łazience z silnymi odruchami wymiotnymi. Jest to dla mnie koszmar i stan pogarsza się z miesiąca na miesiąc. Wiem, że nie będę w stanie kontynuować studiów jeżeli mi to nie minie, ponieważ nie jestem w stanie wychodzić z domu. Jestem już strasznie wykończony psychicznie, tym bardziej, że każdy lekarz oraz moi rodzice uważają, że zmyślam, ponieważ "niemożliwe jest żeby ktoś miał dzień w dzień takie nudności". A jednak...

Moje objawy:
-silne nudności (to nie jest uczucie nudności pochodzących z żołądka, czuję jakby to się utrzymywało na wysokości gardła i nawet jak wymiotuje to nigdy nic mi z żołądka nie wyleci)

-bez przerwy spływająca wydzielina do gardła (nie mam pojęcia czy z żołądka czy z górnych dróg oddechowych, jednak laryngolog zaglądając mi do nosa wykluczył zapalenie zatok, a lekarz rodzinny nie chce mi przepisac skierowania na RTG zatok, twierdząc, że w tych czasach tak się zatok nie bada i nie chce mnie na daremno narażać na promieniowanie...)

-przykry zapach z ust oraz przykry posmak w ustach (bez przerwy czuje jakby moja ślina miała strasznie gorzki smak, nawet jak poliżę np. kawałek ręki, to ślina ma nieprzyjemny zapach)

-bardzo częste bóle głowy (nasilają nudności jeszcze bardziej, wtedy nawet aviomarin czasem nie pomaga)

-ogólnie złe samopoczucie i osłabienie (nie mam ochoty kompletnie na nic, zaczynam się godzić z myślą, że zmarnowałem już tyle lat swojego życia nie mogąc się nim cieszyć w żaden sposób oraz nie mogąc utrzymywać kontaktów z innymi... z powodu "obleśnych" objawów...)

-silne wzdęcia po KAŻDYM posiłku, biegunki co jakiś czas i czasami bóle brzucha pod pępkiem (silne kłucie, czasem nie jestem w stanie się ruszyć z bólu)

-często występujące w ustach, na policzkach od strony wewnętrznej oraz na języku różne białe plamki, krostki

Wykonane badania:

Gastroskopia - wykryto helicobacter pylorii (wyleczony), refluks zoladkowo-przelykowy (leczyłem tabletkami, ZERO poprawy), przepuklina rozworu przełykowego (wyleczona operacyjnie, ZERO poprawy), przekrwione ścianki żołądka oraz bardzo duża ilość żółci w przełyku (lekarz musiał oczyszczać ponieważ nie był w stanie wykonać badania)

Wymaz z nosa i gardła - gronkowiec złocisty, wyleczony, ZERO poprawy

Kolonoskopia - choroba leśniowskiego-crohna, przewlekłe zapalenie jelit (półtora roku przyjmowałem lek Asamax 500, podczas przyjmowania leku stolec był w miare normalny, nie było biegunek, i wzdęcia odrobinę się zmniejszyły; po półtora rocznym leczeniu, wszystko objawy wróciły; niestety na kolejną kolonoskopie muszę czekać całe wakacje...)

Oraz wymaz z języka wspomniany wyżej.

Bardzo proszę o poradę czy wykryta bakteria może powodować moje objawy... chociaż niektóre, ponieważ jestem u kresu wytrzymałości psychicznej i boje się, że już tego nie wytrzymam (również chodzę do psychiatry i leczę się z nerwicy, depresji oraz fobii społecznych).

Przepraszam za długi post.
napisał/a: STARYWYGA 2014-07-05 01:22
A na cholere tyle badań
stawiam grzybice przewodu pokarmowego
lub chore zatoki
kup nystacyne
2 razy dziennie przez 14 dni
jak będzie poprawa bedzie wiadomoze to grzybica
trzeba bedzie wziąść silny lek przeciw grzybiczny

jesli nie stawiam na chore zatoki
polecam tomgrafie zatok
napisał/a: GloomyJack 2014-07-05 02:08
Gdyby to była grzybica to by to potwierdziły wymazy z gardła, nosa, języka albo wykryłoby ją podczas gastroskopii, których miałem już 4... Nigdy nie miałem pleśniawek ani niczego takiego (za to bardzo często kamienie migdałowe), więc grzybica odpada. Także żaden lekarz nie przepisałby mi Nystatyny ponieważ nigdy mi grzybicy nie wykryto. Spróbuję namówić lekarke na ten rentgen zatok ale ją do czegoś przekonać to...
Dzieki za odpowiedź :)
napisał/a: Ramadik001 2014-07-05 09:19
Nystatyna to nie witamina C. Podejrzewam że wszystko jest związane z twoją depresją i nerwicą, objawy po posiłkowe pasują do ZJD, uczucie takiego ściskania w gardle też jest częste przy depresjach. Rtg można by było zrobić w sprawie tej wydzieliny.. ale wydaje mi sie że nie jest to "bazowy" problem.
napisał/a: GloomyJack 2014-07-05 13:17
Właśnie do psychiatry chodzę 3 lata i od niego lek jest jedynym który w miare łagodził wszystkie objawy i pomagał, niestety nie chcą mi go już przepisywać. Psychiatra dawał mi wiele innych "uspokajających" leków, jednak większość działała na mnie dość dziwnie, miałem straszne drgawki i 'ruchy niekontrolowane', a nudności nasilały się dużo bardziej... Przetestowałem już z 10 różnych leków przepisanych od psychiatry i tylko Afobam mi łagodził objawy, ale go juz nie dostane więc nie wiem co innego może mi pomóc.