WYNIK USG WĄTROBY-

napisał/a: malutka40 2009-03-25 13:45
Lekarz który leczy mi cukrzyce,dal mi skierowanie na usg wątroby ..............oto mój wynik............

wątroba wystaje spod luku żebrowego do 40-50mm,echa jednorodne,wzmożona echogenność,żyły wątrobowe trudne do oceny,pęcherzyk żółciowy baz złogów,drogi żółciowe wewnatrzwatrobowe niewidoczne,szerokość pzw 3 mm,trzustka prawidłowej wielkości-echogennosc w normie,os długości śledziony do 130mm-normoechogenna,nerka prawa,lewa,bez zastoju moczu.węzły chłonne zaotrzewnowe niewidoczne.


wizyte u lekarza mam dopiero na koniec kwietnia,proby watrobowe mam przy normie,morfologie dobrą,czekam jeszcze za wynikiem HBS-u...........zaczelam brac leki ESSENTIALE FORTE...............CZY MOJE USG JEST BARDZO ZLE?????CO MI MOZE DOLEGAC?
djfafa
napisał/a: djfafa 2009-03-25 18:55
Przy otyłości bardzo często jest taki obraz wątroby. Czy jest źle? To powień ocenić lekarz.
napisał/a: malutka40 2009-03-25 20:30
djfafa:) ja wiem ze powinien to usg zobaczyć lekarz,ale na wizytę idę dopiero pod koniec kwietnia..........pani doktor która mi robiła to badanie tak mnie nastraszyła i tyle nagadała ze szok,a ja mając moja depresje wbijam sobie do głowy wszystkie choroby świata a jeszcze jak mi ona nagadała o raku i marskości to jestem chora potrójnie,dlatego napisałam ten post z myślą ze ktoś mi na niego odpisze:)Pozdrawiam
djfafa
napisał/a: djfafa 2009-03-26 07:45
Wiesz mi trudno Ci coś doradzić, bo lekarze w takich sytuacjach mówią: dieta, dieta i jeszcze raz dieta, do tego zero leków i alkoholu, dużo ruchu + suplementy (takie właśnie jak Essentiale).
A trudno mi doradzić bo znam Twój przypadek, czytałem o twojej nadwadze, problemach ze zdrowiem i lekach które bierzesz.
napisał/a: Daniello18 2009-03-26 19:56
Hej :)
Wczoraj miałem robione usg jamy brzusznej i nie wiem jak mam interpretować swoje wyniki badań, a mianowicie:
Wątroba powiększona w całości. W linii środkowo-obojczykowej 14 cm (norma 12 cm). Echo jednorodne.
Pęcherzyk żółciowy echoujemny, bez złogów
Drogi żółciowe wewnątrz- i zewnątrzwątrobowe nieposzerzone.
PŻW 4,5 mm
Trzustka prawidłowej wielkości, o echu jednorodnym.
Nerki prawidłowej wielkości, bez zastoju i bez złogów.
Śledziona prawidłowej wielkości, o echu jednorodnym.
Aorta brzuszna prawidłowej wielkości.
Przestrzeń okołoaortowa prawidłowa.

Dodam, że ostatnio miałem robione próby wątrobowe i oto wyniki :
ALAT (GPT) 30.00 U/L
ASPAT (GOP) 20.00 U/L
BILIRUBINA CAŁOWITA 1,80 mg/dl

Z góry dziękuję za odpowiedzi
djfafa
napisał/a: djfafa 2009-03-26 20:09
Masz nadwagę? Bierzesz jakieś leki? Jak z alkoholem?
napisał/a: Daniello18 2009-03-26 20:46
Mam 18 lat, wzrost 180 cm, waga 75kg, alkoholu nie toleruje (od czasu do czasu jedno piwo, ale sporadycznie), nie palę. Rok temu wykryli u mnie nadciśnienie, brałem Prestarium 5mg przez około 6 miesięcy, następnie lekarz odsunął mi ten lek, gdyż bo badaniu holterowskim, okazało się, że mam "syndrom białego fartucha".
napisał/a: malutka40 2009-03-26 22:45
djfafa:)dziękuje za odpowiedz:)..jeśli chodzi o dietę,to od 21 lutego tego roku jestem na ścisłej diecie,wtedy ważyłam 106kg,a dziś ważę 98kg,czyli 8 kg mniej,ale bez Meridii,ponieważ po 4 tabletce myślałam ze już koniec ze mną tak się źle czułam,wiec ja osobiście bardzo się ciesze ze bez żadnych tabletek na odchudzanie schudłam już 8 kg.........wszystkie leki stałe na depresje odstawiłam,bo 30 minut po ich wzięciu,mogłam zjeść wszystko z lodówki:(wiec zostałam tylko na Lorafenie,od którego niestety jestem już uzależniona i wiem ze zaczynam brać go już za dużo.......w poniedziałek 30.03 mam wizytę u mojej pani psycholog-psychiatry,bo musi mi zmienić wszystkie leki.Czuje się okropnie bo codziennie się dusze,a z tym naprawdę ciężko się żyje.Teraz kiedy dowiedziałam się o wątrobie,mam jeszcze ściślejszą dietę,i wiem ze ja bym dala rade z ta dietą,potrafiła bym odmienić mój styl odżywiania już na zawsze,ale mając duszności i wpadając w panikę ze się uduszę,czasami już nie mam siły i nachodzą mnie głupie myśli,mój mąż mi ostatnio napisał ze samobójcy to tchórze,wiec jestem tchórzem,ale wiem ze w szale paniki można zrobic wszystko.Jestem taka szczęśliwa,ze trafiłam na to forum,poznałam tu wspaniałych ludzi i wiem a nawet czuje ze nie jestem sama ze swoimi problemami,kiedyś byłam naiwna bo myślałam ze tylko ja się dusze i tylko ja mam takie problemy.Dziękuje ze jesteś:)
djfafa
napisał/a: djfafa 2009-03-27 07:24
Daniello18 napisal(a):Mam 18 lat, wzrost 180 cm, waga 75kg, alkoholu nie toleruje (od czasu do czasu jedno piwo, ale sporadycznie), nie palę. Rok temu wykryli u mnie nadciśnienie, brałem Prestarium 5mg przez około 6 miesięcy, następnie lekarz odsunął mi ten lek, gdyż bo badaniu holterowskim, okazało się, że mam "syndrom białego fartucha".


W takim wypadku nie mam zielonego pojęcia skąd te powiększenie.
djfafa
napisał/a: djfafa 2009-03-27 07:25
malutka40 napisal(a):djfafa:)dziękuje za odpowiedz:)..jeśli chodzi o dietę,to od 21 lutego tego roku jestem na ścisłej diecie,wtedy ważyłam 106kg,a dziś ważę 98kg,czyli 8 kg mniej,ale bez Meridii,ponieważ po 4 tabletce myślałam ze już koniec ze mną tak się źle czułam,wiec ja osobiście bardzo się ciesze ze bez żadnych tabletek na odchudzanie schudłam już 8 kg.........wszystkie leki stałe na depresje odstawiłam,bo 30 minut po ich wzięciu,mogłam zjeść wszystko z lodówki:(wiec zostałam tylko na Lorafenie,od którego niestety jestem już uzależniona i wiem ze zaczynam brać go już za dużo.......w poniedziałek 30.03 mam wizytę u mojej pani psycholog-psychiatry,bo musi mi zmienić wszystkie leki.Czuje się okropnie bo codziennie się dusze,a z tym naprawdę ciężko się żyje.Teraz kiedy dowiedziałam się o wątrobie,mam jeszcze ściślejszą dietę,i wiem ze ja bym dala rade z ta dietą,potrafiła bym odmienić mój styl odżywiania już na zawsze,ale mając duszności i wpadając w panikę ze się uduszę,czasami już nie mam siły i nachodzą mnie głupie myśli,mój mąż mi ostatnio napisał ze samobójcy to tchórze,wiec jestem tchórzem,ale wiem ze w szale paniki można zrobic wszystko.Jestem taka szczęśliwa,ze trafiłam na to forum,poznałam tu wspaniałych ludzi i wiem a nawet czuje ze nie jestem sama ze swoimi problemami,kiedyś byłam naiwna bo myślałam ze tylko ja się dusze i tylko ja mam takie problemy.Dziękuje ze jesteś:)


Niestety aby wątroba odczuła nasze staranie potrzeba czasu, czasami trwa to latami, pocieszające jest tylko to, że to cudowny narząd który może się regenerować jak żaden inny.
napisał/a: malutka40 2009-03-27 12:09
djfafa;) człowiek jednak uczy się do końca życia...........ja nie wiedziałam o tej regeneracji wątroby.........ufff trochę mnie podniosłeś na duchu,bo z moją dietą może faktycznie po jakimś czasie moja wątroba wróci do normy.