wynik tomografii zatok

napisał/a: dominikaw2 2014-02-12 15:01
witam,

odebralam dzis wynik TK i zastanawiam sie czy czekac do kwietnia kiedy mam ustalona wizyte u laryngologa (NFZ) czy isc szybciej prywatnie...

opis:
prawostronne skrzywienie przegrody nosa. pogrubienie malzowiny nosowej dolnej po prawej stronie. kompleksy ujsciowo-przewodowe obustronnie drozne. odcinkowe, przyscienne zgrubienie blony sluzowej w obrebie prawej zatoki szczekowej grubosci 4mm. polipowate przyscienne zgrubienie blony sluzowej w obrebie lewej zatoki grubosci 11mm. zwapnienie?, material stomatologiczny w swietle lewej zatoki szczekowej ok 5mm. odcinkowe, przyscienne zgrubienie blony sluzowej w obrebie zatoki klinowej po stronie lewej wielkosci 4mm. pozostale zatoki przynosowe prawidlowo powietrzne.

zastanawia mnie ten material stomatologiczny bo mialam pare lat temu lecznie kanalowe dolnej "8" i przy czyszczeniu kanalow dentysta wyszedl poza kanal uszkadzajac mi mechanicznie a pozniej chemicznie nerw, bo wypelnienie wepchnal pozniej do kanalu nerwu, do tej pory czucie nie wrocilo w pelni a to juz kilka lat. u tego samego detysty leczylam kanalowo gorne osemki...

pomozcie!
napisał/a: kasia971 2014-02-12 17:35
Po co leczyć kanałowo ósemki? Ja wszystkie cztery ósemki wyrwałam. Wygląda na to, że pan stomatolog naciągnął Cię na niepotrzebne leczenie. I na to pozwoliłaś, kiedy już raz uszkodził Ci nerw?

Co do TK, to w zależności od objawów: jak np. bardzo Cię boli, to idź prywatnie. Jak nie, to zaczekaj do kwietnia.

Pozdrawiam
Kasia
napisał/a: klinacz 2014-02-12 18:09
Wyrywanie zębów nawet ósemek wiąże się ze zmianami w strukturze kostnej twarzy, a lepiej mieć zęby niż ich nie mieć, szczególnie, że ósemki to nie są zęby nad dodatkowe.

A co do TK to tak jak wyżej.
napisał/a: dominikaw2 2014-02-12 18:15
pewnie gdybym miala pelne uzebienie wyrwalabym osemki ale z powodow zaniedban w dziecinstwie stracilam siodemki, a ze osemki wyrosly w ich miejscu leczylam je. ostatnia leczona osemka byla przyczyna uszkodzenia nerwu, pozniej juz nie chodzilam do tego dentysty...
napisał/a: dominikaw2 2014-02-12 18:21
a wracajac do TK to nie ma tam nic niepokojacego? moge spac "spokojnie"?
napisał/a: radek07 2014-02-15 19:22
Możesz wysłać screnny tomografii??