WYNIK TK kręgosłupa

napisał/a: max21 2014-06-27 17:44
Witam.
Ostatnio mój tato był na wizycie u neurologa z powodu dolegliwości bólowych całej nogi, ale także czasem kręgosłupa. Tato ma 53 lata. Czy mógłby ktos powiedzieć czy te wyniki są złe czy nie najgorsze. Tato ma niedługo wizyte wiec się dowie co i jak, a mi zalezy tylko na zarysowaniu sytuacji. Ja się nie znam :)
TK kręgosłupa lędźwiowego.
Spłycenie fizjologicznej lordozy.

Na poziomie L3/4 widoczne jest uwypuklenie zarysu krążka międzykręgowego typu 'bulging disc' uciskające worek oponowy

Na poziomie L4/5 widoczna jest pośrodkowo-dwuboczna wypuklina krążka m/k uciskająca worek oponowy, wraz z osteofitami w stawach m/k zwężająca oba otwory m/k i przylegająca do obu korzeni nerwowych. W krążku L4/5 widoczny jest objaw próżniowy.

Na poziomie L5/S1 widoczna jest pośrodkowo-lewoboczna wypuklina krążka m/k uciskająca worek oponowy wraz z steofitami w stawach m/k zwężająca oba otwory m/k, uciskająca lewy korzeń nerwowy i przylegająca do prawego korzenia nerwowego.

Niewielkie zmiany zwyrodnieniowe w trzonach kręgowych i stawach międzykręgowych, nasilone na poziomie L4/5 i L5/S1

Dziekuje
napisał/a: max21 2014-06-30 16:09
Halo?
Czy ktoś potrafi wyprowadzić jakiś wniosek? :)
Jak nie, to jutro już usuwam wiadomość.

Pozdrawiam :)