Wynik RTG odcinka szyjnego

napisał/a: lichter93 2015-04-02 07:59
Witam, od dłuższego czasu boli mnie szyja i głowa zarazem. Po prostu mam wrażenie, że głowa mi ciąży. Mam problemy już nawet z jedzeniem, gdyż jej pochył do posiłku sprawia ból. Do tego zauważyłem, że pewnych pozycjach tracę czucie w rękach. Przy dźwiganiu tracę po prostu władzę w rękach, a przy np zaniesieniu ciężkiego wiadra w inne miejsce, po piątym takim by je puścić dłoń muszę otwierać drugą ręką, gdyż na moje polecenie nie reaguje. Próbowałem zmieniać pozycję spania, rozmiar poduszki, bez niestety nie mogę, bo kręci mi się w głowie.Niestety żadnych popraw. Zresztą przy wstawaniu rano jest ok, dopiero w popołudnie zaczyna się uuczucie "ciężkiej głowy". Czasami staje się to nie do zniesienia, głównie po ciężkim dniu. Jako, że mam 21 lat to trochę fakt, że czuję się zdziadziały zmusił mnie by iść do lekarza. Usłyszałem, że jestem za młody na zwyrodnienia, dlatego zrobimy rtg odcinka szyjnego, więc zrobiłem. Wynik jest następujący:
-Ustawienie kręgosłupa szyjnego prawidłowe.
-Trzony kręgów szyjnych prawidłowej wysokości,zmian w utkaniu nie wykazują.
-Szerokość przestrzeni m-trzonowych w normie
-Anomalia rozwojowa pod postacią zamknięcia bruzdy t. kregowej na łuku kręgu szczytowego.

Według lekarza nic mi nie jest, a anomalia jest bez znaczenia.

Teraz pytanie, dlaczego mam dość swojej głowy na karku i czym jest ta anomalia bo brzmi groźnie z racji słowa "tetnica" . Mój lekarz nie był skłonny nawet nanapomknąć o co chodzi, a kwestie moich dolegliwości oolał bo temat się urwał na skierowaniu do neurologa w sprawie bruzdy ale z podkreśleniem "dla Pana spokoju ". Wszytko ok, tylko termin wizyty do neurologa mam na październik.

Właściwie chcę wiedzieć o co chodzi z wynikiem rtg. Na resztę działają leki przeciwbólowe, i wypowiedzenie które złożyłem, żeby fizycznie się nie wykończyć.
napisał/a: ratownik_0395 2015-04-02 20:59
Witam.
Faktycznie, wynik rtg jest w granicach normy. Sugeruję wizytę u neurologa, który zleci ewentualnie rezonans odcinka szyjnego kręgosłupa. Ponadto można porozmawiać z lekarzem o podjęciu terapii lekami, które poprawią ukrwienie struktur mózgu. Ponadto dobrze by było też zrobić MRI głowy z kontrastem, żeby wykluczyć ewentualny obraz konfliktu nerwowo-naczyniowego.
W pomocy doraźnej można zastosować pływanie na basenie w pozycji na plecach, w przypadku dolegliwości bólowych odgięcie głowy ku tyłowi i utrzymanie takiej pozycji przez pewien okres czasu, który pozwoli zniwelować ból.
Pozdrawiam!