wynik IGF-1 szpital, niskie zelazo

napisał/a: racjo 2011-07-26 12:41
Witam mam na imie Piotrek i chcialbym przedstawic moj problem i prosic o rady itp. Mam 17 lat ważę 38kg mam 163cm wzrostu jest to ponizej 3-go centyla dwa tygodnie temu udalem sie do endokrynologa z wynikami badan krwi oraz zelaza wyniki krwi sa w normie hemoglobina jest ok. tylko mam bardzo niskie zelazo 39 norma to (65-110) pani doktor odrazu zlecila mi badanie IGF-1 na miejscu zrobili mi to badanie po tygodniu przyszedl wynik i znów mialem udac sie do pani doktor wynik byl zly bo wynosi 141 a norma to (193-751) wiec pani doktor zrobila mi jeszcze usg tarczycy ale tam wszystko okej. Dala mi skierowanie do szpitala na odzial endokrynologiczny i powiedziala ze to ostatni dzwonek bo byc moze jeszcze nie zakonczylem wzrostu dostalem rowniez skierowanie do poradni hematologicznej aby wyregulowac niski poziom zelaza do szpitala pojechalem ustalilem termin w środe mam sie tam ujdac i zostawiac mnie na kilka dni by zrobic dalsze badania i podac ewentualne leki chcialem zapytac jakie moga to byc badania i jakie leki moga mi podac i czy jest jeszcze szansa abym urósł chociaz do 170cm?? i przytyl w szybkim czasie prosze o wypowiedzi z góry dziekuje.
napisał/a: racjo 2011-07-26 13:14
dodam ze pani doktor kazala mi co dzien rano pic siemie lniane i platki owsiane na wodze i potem polknac zelazo lykam (hemofer) + multisanostol jest to zel witaminowy i po kolacji tak samo jak rano.
napisał/a: kajmanka 2011-10-18 16:20
Jesli chodzi o samo zelazo to ja polecam Ci osobiscie Chela ferr, naprawde bardzo pomaga, sama miałam duzy problem z iloscią zelaza i zaczełam brać tabletki - 1 dziennie - i była i jest duża poprawa:) a na ich stronce jest nawet napisane
"wspomaga procesy krwiotwórcze i regulujące wzrost i funkcjonowanie komórek oraz procesy wzrostowe organizmu(..)"
wiec moze warto wyprobowac!:) Powodzenia!!!