wynik ige prosze o interpretacje

napisał/a: *she* 2007-08-21 17:10
miałam robione badanie krwi IgE wynik w surowicy 1052 IU/ml
Dorośli max 87. Proszę, co oznacza taki wynik bo sie martwie i chcialabym wiedziec wczesniej niz mam zaplanowaną wizytę u lekarza. Dziękuje
napisał/a: Peter 2007-08-21 20:36
Bardzo wysoki poziom. Mocno zaawansowana alergia. Moim zdaniem trzeba niezwłocznie z tym zrobic porządek, bo w prostej linii choroba z autoimmunoagresji.
napisał/a: *she* 2007-08-21 21:48
zrobiłam to badanie przez przypadek. nie moge zniesc juz tych objawow które mam min. swędzenie na calym ciele, czerwone plamy na nogach blizny rany chyba od drapania, czerwone oczy opuchniete spojowki, czasami tak bardzo ze ciezko mi okiem poruszyc bo czuje opuchlizne i nagle znika i mozna by pomyslec ze absolutnie nic nie ma... nasila sie kiedy sobie chce. potrafie wyglądać bardzo źle (swędzi twarz nawet usta i są lekko opuchnięte mam takie uczucie i zaczerwienione...) a po jakims czasie ustępuje samo i zupelnie nic nie widac zostają blizny na nogach. co to znaczy choroba autoimmunoagresji? Dziękuje za odp.
napisał/a: Peter 2007-08-22 07:33
Są to choroby polegające na powstawaniu przeciwciał w kierunku własnego DNA. Koniecznie trzeba zrobić z tym porządek. Warto zrobić badania typu antygen ANA.
A badanie poziomu IgE przy takich objawach powinien zlecić lekarz!!!! I testy alergiczne !!!Bez komentarza....
napisał/a: *she* 2007-08-22 19:22
czy to jest powazna choroba? czy bede musiala brac leki cały czas? czy musze to leczyc? moze ten wynik sie np powiekszyc jesli nie będe sie leczyła albo czy bedą jakies inne następstwa z powodu nieleczenia?
napisał/a: Peter 2007-08-23 08:29
Absolutnie wymaga to leczenia. Choroby te są niezwykle groźne. Niektóre z nich (nie leczone) prowadzą do poważnych zaburzeń stanowiących zagrożenie dla życia (np. toczeń).
napisał/a: *she* 2007-08-23 20:10
Dziękuje bardzo za odpowiedzi. Robiłam kolejne badania bo źle sie czuje jestem osłabiona wczesniej nic mi nie dolegało a teraz jestem załamana kolejnymi wynikami. paciorkowiec w moczu pewnie dalej nie wyleczony bo bylam leczona furaginą po ktorej nadal mialam nieliczne bakterie, candida albicans w pochwie i kale. Co oznacza obecnosc candidy w kale liczne, ze mam zaatakowany uklad pokarmowy cały? strasznie ciągnie mnie do slodkiego w zasadzie musze jesc slodkie bo ciezko mi wytrzymac bez. mam liczne nieprzyjemne objawy związane z ukladem pokarmowym... boje sie robić kolejne badania, nigdy nie mialam takich problemow a teraz nie wiem nawet od czego mam zaczac z leczeniem... od 2 lat czuje sie fatalnie ale poprostu myslalam ze to nerwy, stres..
napisał/a: Peter 2007-08-23 20:15
Należy zastosowac antybiotyk zgodnie z antybiotykogramem (to na paciorkowca). Co do drożdżycy, to koniecznie lek Flukonazol. Stosuje się go 2 tyg, potem przerwa i znów 2 tyg. Po tym czasie ponownie posiew kontrolny. Koniecznie ograniczyc węglowodany!
napisał/a: *she* 2007-08-23 22:09
dziękuje za odpowiedz. nie rozumiem tylko dlaczego nie dostaje zadnych leków jedynie co sie zmienia to dawkowanie furaginy... pójde do lekarza i sama zaczne sie upominac o konkretne leki na to na to bo jak podaje wyniki badan to mam wrazenie ze są ignorowane a ja czuje sie źle... zapomnialam dostałam palin czopki na tego paciorkowca ale nie wiem dlaczego nie moglam wytrzymac tego leku.... 20 min moze... furagina i palin to wszystko co dostalam
napisał/a: Peter 2007-08-24 08:10
No tak, jesli sama robisz badania z własnej inicjatywy, to większośc lekarzy to ignoruje. Że pacjent lepiej wie. I to niestety jest prawda. Ignorancja co niektorych lekarzy jest oszałamiająca.
napisał/a: *she* 2007-09-06 17:55
wykonałam powtórne badanie ige tym razem 896, musiałam wykonac takze badanie skladu morfologicznego krwi, wzajemny stosunek krwinek białych Podz. oboj. 40, kwas 9, Limfocyty 49, Mono 2, OB 11. czy to jest prawidlowy wynik?
napisał/a: Peter 2007-09-10 20:36
Wyniki morfologii są dobre. IgE dalej bardzo wysokie. Lekarz powinien wdrożyc odpowiednie leczenie.