wynik histo

napisał/a: MANIEK111 2009-08-25 11:36
Wiatm!!mam wielka prosbe odebrałem wynik histopatologiczny i sie denerwuje przed wizyta u specjalisty...
Gdyby mi ktoś mogł pomóc:Adenoiditis chromica,hypertrophica(hyperplasia follicularis)(M43000).W jednej z krypt kolonia promeniowca promienicy.(saprofityczna).Nadesłano bardzo licznefragmenty tkankowe o jednolitej konsystencji(mat.wcałości 1 bł)
Posze o mozliwie jak najszybsza odp!!!bardzo sie denrwuje!!!z gory dziekuje!!!
napisał/a: dimedicus 2009-08-25 13:01
Adenoiditis chromica,hypertrophica(hyperplasia follicularis)(M43000)
Chroniczne zapalenie migdałków,przerośnięcie(rozrost pęcherzykowaty)
Stwierdzono obecność drobnoustrojów (bakterie, grzyby,roztocza)oraz aktynomikozę(choroba zakaźna)Leczenie farmakologiczne w ostateczności chirurgiczne.
napisał/a: MANIEK111 2009-08-25 13:07
dimedicus...bardzo dziekuje za szybka odp...ja miałem wyciety 3 tyg temu wyciety 3 przerosniety migdał... powiedz mi prosze czy to grozne o czym pisałeś opisując moj wynik histopatologiczny???prosił bym cie jesli to mozliwe o dłuzszy opis..."chroniczne zapalenie","aktynomikozje""rozrost pechrzykowaty"martwi mnie ten opis...szczerze grozne to jest..dziekuje za odp
napisał/a: dimedicus 2009-08-25 13:39
Opis został przeprowadzony z wyniku po łacinie z rozwinięciem tematu dla wyjaśnienia(suche słowa nie wyjaśniły by Ci o co chodzi,a że niepokój jest normalnym objawem to wyjaśniłem w kilku słowach o co chodzi) Z opisu wynika że były to stwardniałe ropne guzy ale nie nowotworowe z obecnością drobnoustrojów.Teraz pozostaje tylko leczenie farmakologiczne i nie powinno być problemów( co nie znaczy że wyleczenie będzie szybkie,rokowania są dobre jest wyleczalna).Aktynomikoza to inaczej promienica.