Wynik histo - rak jądra

napisał/a: rafaelito 2016-11-20 20:24
Cześć,

jestem nowy w sprawach rakowych, dlatego potrzebuję waszego komentarza :).

Diagnoza postawiona przypadkowo przez urologa, w zasadzie nie miałem objawów. "W zasadzie" ponieważ ostatnio wyczytałem, że możliwe są zmiany barwy skóry w rejonie moszny jednak ja mam zdiagnozowane bielactwo i z tego powodu nie zastanawiałem się głębiej nad tym czy moje zmiany kolorów mogą być związane z czymś innym niż bielactwem :). Później oczywiście USG i potwierdzeni guza. Kolejny urolog potwierdził zalecenie o konieczności wycięcia i już.

Poniżej wynik mojego badania patomorfologicznego:

"Pobrane tkanki i narządu:
Jądro 5x5x2,5c, z powrózkiem długości 9cm, śr 1cm. W miąższa jądra w biegunie górnym guz 1,5x1x1cm być może naciekający osłonki.

Rozpoznanie patomorfologiczne:
Guz germinalny zawierający utkanie nasieniaka i raka embrionalnego. Osłonka biaława jądra, sieć jądra i najądrze bez nacieków nowotworowych. W okolicach najądrza wodniak. Margines odcięcia powrózka nasiennego bez zmian nowotworowych"

Pytania:
1. Co oznacza ten wynik? Czy jest to rak mieszany?
2. Jakie jest to stadium raka? Dlaczego jest tak mało informacji? Na forach widziałem dokładniejsze opisy ze wskazaniem literowo-cyfrowym zaawansowania raka, dlaczego tu są tylko 2 zdania?
3. Lekarz onkolog nic mi nie powiedział (totalny gbur, wizyta trwała 5 minut) wysłał na badania TK klatki, brzucha i miednicy. Kolejna wizyta z oceną wyników za 2 tygodnie (czy to jest normalne, że tyle się czeka?).
4. Nie mam jeszcze potomstwa a chciałbym mieć. Jakie mam na to szanse po chemioterapii a jakie po radioterapii? Co będzie dla mnie lepsze?

Z góry dziękuję za jakąkolwiek pomoc ;)