Wynik gastroskopi - proszę o poradę

napisał/a: Jouliettka 2014-06-17 13:08
Witam,
Miałam dziś robioną gastroskopię z powodu okresowych bóli żołądka. (bóle pojawiają się pod wpływem stresu).

Opis badania:
Część zaopuszkowa, brodawka Vatera i okolica okołobrodawkowa, opuszka dwunastnicy, odźwienik są prawidłowe. W antrum błona śluzowa ogniskowo zaczerwieniona i obrzęknięta, trzon i dno żołądka prawidłowa, ściany podatne na insuflację. Wpust w inwersji i od strony przełyku prawidłowy. Linia Z prawidłowa położona na górnej granicy fałdów żołądkowych, powyżej pojedyncza linijna nadżerka długości 4mm, środkowy i górny przełyk jest prawidłowy. Test na Helicobakter - ujemny.

Czy te wyniki są bardzo złe?
Czy wystarczy tylko leczenie polprazolem przez 4-6 tygodni?

Pani dr stwierdziła, że zapalenie żołądka może być spowodowane stresem.

A co z nadżerką nigdy nie odczuwałam zgagi? tylko bóle nadbrzusza i uczucie pełności, które pojawiały się po silnym stresie.

Proszę o poradę.
napisał/a: ~Anonymous 2014-06-17 19:20
Nie,nie są złe :)
Leczenie IPP+lekkostrawna dieta+maxymalna eliminacja stresu:)
Tak,może być spowodowane stresem.
Zgaga to inaczej refluks czyli cofanie się treści żołądkowej do przełyku a u Pani nie występuje.
4 mm nadżerka to bardzo niewielki ubytek w błonie śluzowej.Jeśli zastosujesz się do zaleceń lekarza szybko wróci do normy.
Pozdrawiam.
napisał/a: Jouliettka 2014-06-18 09:11
Dziękuję za odpowiedź.

Rozumiem, że na razie powinnam pominąć kawę (piję bardzo słabą z mleczkiem), ostrze przyprawy, gorące napoje. Czy muszę całkowicie zrezygnować ze smażonego o pieczonego mięsa oraz surowych warzyw i owoców?

Moje dolegliwości nie nasilają się pod wpływem jedzenia. Teraz w ogóle nie występują, gdyż wyciszyłam się:)
napisał/a: ~Anonymous 2014-06-18 21:01
To wszystko zależy od samopoczucia.Powinno się dostarczać wraz z pożywieniem wystarczającą ilość witamin i minerałów które potrzebne są do odbudowy i regeneracji. :)