Wynik cytologii a nadżerka

napisał/a: AgaJur30 2010-01-04 15:01
Czy obecność nadżerki może wpływać na wynik cytologii? Mam nadżerkę i wynik cytologii - gr. III. Dziękuję za odpowiedź!
napisał/a: Lalcia23 2010-01-04 16:03
Nie wiem jak to jest, ja mam nadżerkę i wynik cytologii mam dobry wiec chyba nie, ale może niech wypowie sie ktoś kto bardziej sie na tym zna
napisał/a: AgaJur30 2010-01-06 13:29
Wynik mojej przedostatniej cytologii to również gr. III. Wówczas badanie wskazywało na obecność HPV. Wykonałam test na HPV i był negatywny - organizm sam zwalczył infekcję. Przy okazji miałam wykonywaną kolposkopie, w szpitalu pobierany wycinek do badań, ale wyniki badania szpitalnego nie wskazywały na zmiany nowotworowe. Pół roku po tym została powtórnie wykonana cytologia - no i oto ten wynik - znów III.
napisał/a: Kasieniek84 2010-01-07 14:03
Powinnaś się udać do dobrego ginekologa z wynikiem, Grupa III to spory stan zapalny lub podejrzenie komórek złośliwych ale nie koniecznie. Nadżerka może jakiś mały wpływ miec na wynik ale nie musi, zalezży jak jest duża. By wykluczyć czy to nadżerka powodem takieog wyniku jest najlepiej byłoby ją podleczyć i wtedy powtórzyć badanie
napisał/a: daniel@natisoft.pl 2013-12-07 23:28
Badanie cytologiczne wykonuje się po to aby sprawdzić czym ta "nadżerka" jest spowodowana, czy jest to stan zapalny czy może proces nowotworowy, jeżeli wyjdzie to drugie to wskazana jest biopsja szyjki macicy i badania histopatologiczne.