Wynik cytologi

napisał/a: Natalia 1987 2010-04-12 21:25
Otrzymałam wynik cytologii. Rozpoznanie kliniczne: OP II. Stwierdzono nieduży stan zapalny.
Leukocyty (+) Lact. (±) Bakt. (+). Lekarz zalecił stosowanie irygacji z Tantum Rosa.Moje pytanie jak długo stosować te irygacje? I czy w ogóle stosować? Niestety nie zapytałam o to lekarza,na usprawiedliwienie dodam że był dość nieprzyjemny.Sam też nie uznał chyba tego za konieczne. Wg ulotki jeżeli lekarz nie zaleci inaczej irygacje należy stosować 1-2 razy dziennie, a leczenie ciągłe nie powinno przekraczać 7 dni.O przedłużeniu leczenia powinien zdecydować lekarz. W niedalekiej przeszłości chorowałam przez ok. 2.5 roku przewlekle na grzybice. Rok temu w styczniu miałam ostatni nawrót candida albicans i nie chce żeby te płukanki skończyły się nawrotem. Kupiłam sobie też Lacibios Femina, żeby uzupełnić pałeczki kwasu mlekowego ale zastanawiam się czy zacząć je stosować już od pierwszego dnia irygacji czy dopiero po zakończeniu, bo ich działanie może być zmniejszone.
napisał/a: anio 2010-04-22 21:43
odebrałam wynik cytologi a w nim:czynniki infekcyjne(mikroorganizmy),niespecyficzna infekcja bakteryjna,komórki nabłonka płaskiego:LSIL zmiany śródnabłonkowe stopnia niskiego obejmujące koilocytozę(HPV)i możliwość CIN1(dysplazji małego stopnia) co to takiego i jak sie to leczy?
napisał/a: Bojownik73 2010-04-22 22:22
A nie Masz podanej gupy,bo to raczej 3jka,ale jeśli a tzn,że Powinnaś być przeleczona np: jakimś antybiotykiem,ew.coś dopochwowego,natomiast 3b wskazuje już na konieczność pobrania wycinka do badania..
napisał/a: Kasieniek84 2010-04-22 22:31
Koniecznie z wynikiem udaj się do ginekologa, on właściwie Ci go odczyta i w razie potrzeby zastosuje odpowiednie leczenie. Czasami jest zwyczajny stan zapalny, infekcja, nadżerka itd i na cytologii wychodzą nieprawidłowości i się to leczy, ale należy to sprawdzić od razu czy napewno to coś z tych rzeczy i nie nic poważniejszego
napisał/a: kiszka 2010-04-22 22:38
polecałabym zrobic badanie o nazwie kolposkopia. pomaga ocenic jakie sa komorki i ile ich jest .
napisał/a: anio 2010-04-23 07:35
Jestem umówiona na kolposkopie z pobraniem wycinka bo takie zalecenie miałam w cytologi.Moja ginekolog nie chciała wogóle ze mną rozmawiać wypisała mi tylko skierowanie do szpitala i powiedziała że to pilne.W styczniu byłam leczona antybiotykiem bo był stan zapalny,nadrzerka została wykluczona, a po przeleczeniu antybiotykowym byłam badana i miałam robione usg dopochwowe i niby wszystko było ok.
napisał/a: Bojownik73 2010-04-23 07:53
Jeżeli antybiotyk nie pomógł,to kolposkopia jest niezbędna.Nie zwlekaj!
napisał/a: anio 2010-04-23 20:55
czy w takim razie mam sie spodziewać ,że to moze byc rak?
napisał/a: Bojownik73 2010-04-26 22:24
Nie,zdecydowanie nie,większość znakomita wyników tego badania jest pozytywna dla pacjentek,więc głowa do góry!
napisał/a: adriana4 2012-03-07 20:33
Witam Kobiietki:))a ja dzis mialam cytologie:)Teraz oczekiwanie na wyniki ;))
napisał/a: anka27547 2012-03-15 18:08
Witam. Czy może ktoś zinterpretować wyniki mojej cytologi? Troszkę się niepokoje.Ponieważ naczytałam się na innych forach,gdy rozmaz jest odpowiedni do oceny warunkowo to jest źle zrobiony(za delikatnie pobrany rozmaz)i trza powtarzać jeszcze raz. Oto treść

Szanowna Pani uprzejmie zawiadamiamy, że wykonany rozmaz jest odpowiedni do oceny warunkowo.

Przyczyny:
-brak komórek z kanału szyjki
Nie stwierdzono zmian śródnabłonkowych i procesu złośliwego

Zalecenia: powtórzenie badania cytologicznego po 12 miesiącach