Wynik badaniaTK zatok

napisał/a: ewesss7 2016-05-19 20:54
Witam.Bardzo proszę o interpretacje wyniku z badania Tk zatok Masywne pogrubienie błony śluzowej w obrębie prawej zatoki szczękowej o maksymalnej grubości 1,8 cm.Niewielkie pogrubienie błony śluzowej widoczne jest również w sitowiu-zmiany bardziej nasilone po stronie prawej.Lewa zatoka szczękowa prawidłowo powietrzna z niewielkim ubytkiem na górno-przyśrodkowej ścianie. Kompleks ujściowo-przewodowy lewy drożny,prawy zajęty przez pogrubiała błonę śluzową. Z góry dziękuję za odpowiedz.
napisał/a: przemek551 2016-05-21 17:15
a jakie masz objawy ?
napisał/a: ewesss7 2016-05-22 12:30
Witam objawy jakie mam to nawracający gęsty katar barwy żóltej bóle głowy i jeżli chodzi o katar to nie mogę opróznić nosa...Od roku lecze się antybiotykami kroplami do nosa i nic...Ok 15 lat temu miałam operowaną lewą zatokę szczękową poniewaz leczona byłam nieudolnie i wkońcu zrobiła się torbiel...
Pozdrawiam
napisał/a: Peter 2016-05-24 08:54
Faktycznie, leczenie nie było udane...
Obecnie te zmiany kwalifikują ponownie do zabiegu, by tą zatokę udrożnić. Po tym zabiegu wskazane leczenie, które zapobiegnie nawrotowi.
napisał/a: ewesss7 2016-05-25 14:00
Witam.
Po wizycie u laryngologa zostalam skierowana na operację tej zatoki metodą FESS.
Czy to dobry wybór taką metodą?
Pozdrawiam
napisał/a: Peter 2016-05-30 13:00
Metoda ok. Jednakże po zabiegu winno być kontynuowane leczenie, by ten problem nie powrócił (jak napisałem wyżej).
napisał/a: ewesss7 2016-05-31 08:32
Narazie nie dostałam żadnych leków ewentualnie krople do nosa FANIPOS 2x dziennie.Zabieg mam 11 sierpnia a już się obawiam jak poczytałam o tamponadzie w nosie :D
Dziekuję za odpowiedz,Pozdrawiam
napisał/a: Peter 2016-06-01 10:34
Mnie chodziło o właściwa terapię po zabiegu. Teraz to faktycznie tylko ograniczenie objawów.