WYNIK BADANIA RADIOLOGICZNEGO

napisał/a: lucyna64 2007-05-24 22:20
Mam 30 lat.Skierowano mnie na prześwietllenie płuc gdyż chciano wykluczyć grużlicę( zachorowałam na rumień guzowaty-w tym celu zlecono abym wykonała powyższe badanie szukając tym sposobem przyczyny zachorowania na rumień guzowaty.)
Rtg kl.p był następujący:
"pola płucne bez zagęszczeń ogniskowych.Sylwetka serca w gr.normy.Kąty p ( ż wolne.Drobny zrost przeponowo-opłucnowy w prawym kącie "

BARDZO PROSZĘ O INTERPRETACJĘ!!!!!!Z GÓRY DZIĘKUJĘ[/quote]
napisał/a: barbara1968 2007-12-30 22:58
hej mam jedno pytanie ,,czy w zwiazku z rumieniem ,,wykluczono u ciebie sarkoidoze!
Bo ja mam z nią ostatnio problem i wiem ze rumień plus podejrzenie gruzlicy =czesto sarkoidoza???.Ale to tylko moje spostrzezenie ,,gdy czytalam posta !!..Zycze zdrowia
napisał/a: angel3 2007-12-31 10:49
Jeśli chodzi o serce, to masz je powiększone, co może być wynikiem np. nadciśnienie lub innych chorób, ale taka sylwetka mieści się jeszcze w normie.
napisał/a: Tadek59 2008-01-01 21:52
Wyniki badania radiologicznego

Rtg kl.p.:

Pola płucne bez zagęszczeń ogniskowych. Rysunek naczyniowo-oskrzelowy płuc wzmożony przywnękowo. Sylwetka serca w granicach norm. Kąty p(ż wolne.

może ktoś po ludzku powiedzieć co to znaczy

mail: dowczar@op.pl
napisał/a: hanna3 2009-05-06 20:50
wiem, że wtargnęłam na czyjeś 'pole' ale bardzo proszę o pomoc
nie mam czasu na szukanie i zakładanie nowych wątków...
mam ogromna prośbę o interpretacje wynikow badania radiologicznego, mianowicie:

pleuritis calcarea sin.
zmiany włóknisto-marskie obustronnie
wzmożenie rysunku śródmiąższowego obustronnie
poza tym płuca bez zmian ogniskowych
tchawica przewężona przez krążek aorty
sylwetka serca o powiększonej lewej komorze
aorta piersiowa wąska

bede bardzo wdzieczna za jakąkolwiek pomoc... wizyta u lekarza dopiero za tydzień a ja już umieram ze strachu (o dziadka)
z góry bardzo dziekuje