Wynik badania - bakteria E Coli w nosie

napisał/a: aczarny 2013-03-06 21:30
Witam,

Krótko: od kilkunastu lat mam problem z oddychaniem - ciągle zatkany nos i ciągle powstająca dziwna wydzielina w gardle. Odwiedziłem wielu lekarzy i żaden nie był w stanie mi pomóc. Po dwóch operacjach *prostowanie przegrody i usunięcie małżowiny w nosie* nie było żadnej poprawy. Postanowiłem spróbować ostatni raz i udałem się do laryngologa. Laryngolog zlecił wymaz z gardła rozszerzony i z nosogardła.

Wynik badania:

Escherichia coli - Pozytywny
(+) wzrost skapy

Wyczytałem w internecie, że jest to bakteria, która występuje w jelicie czy coś.., a nie w nosie..

Pytanie? Czy da się to wyleczyć?

Z góry dziękuję.
napisał/a: aczarny 2013-03-07 15:36
Dostałem jeszcze wynik badania z nosogardła. Proszę o pomoc:

Identyfikacja (80) Haemophilus influenzae
Licznosc kolonii: (+++) wzrost obfity

Obecna flora fizjologiczna: Streptococcus z grupy
viridans, Neisseria sp.

co to może być?
napisał/a: aczarny 2013-03-08 21:57
Przepraszam, ale czy jest w stanie ktoś udzielić mi odpowiedzi?
napisał/a: Matttt 2013-08-24 10:51
Mam dokładnie ten sam problem. Od kilkunastu lat borykam się z wiecznym katarem. Pamiętam, że w szkole podstawowej miałem robiony wymaz z nosa i wyszło mi właśnie, że mam bakterie E. Coli. Lekarka, której pokazałem (wtedy jeszcze razem z mamą) wyniki stwierdziła, że wyszły one jakieś błędne no i sprawa ucichła. Od tamtego czasu, a jestem już studentem 4. roku, ciągle to samo - wiecznie zatkany nos, wieczne problemy z oddychaniem przez nos + spływająca wydzielina do gardła. Jak w ogóle z tym walczyć? W międzyczasie wypróbowałem chyba wszystkie możliwe krople do nosa dostępne na rynku i jak już, to były tylko kilkudniowe, małe poprawy.

Pozdrawiam
napisał/a: aczarny 2013-08-27 21:32
Chyba trzeba się z tym pogodzić. Ja dodatkowo chodziłem do lekarzy, różnych i nikt nie wie jak to wyleczyć.

Life is brutal