Wymioty z krwią

napisał/a: michal_gdy 2012-06-27 14:50
Dzień dobry,

Czy ktoś z Państwa może spotkał się z podobnym przypadkiem:?
- wymioty z krwią. Czasem więcej, czasem mniej. Krew jest zmieszana ze śliną. Wymioty mają miejsce zwykle rano, kiedy jestem już na nogach.

- częsta biegunka, zawsze zaledwie kilka minut po posiłku, kawie, lub czegoś gęstego - np. soku pomidorowego. Nie dzieje się to spożyciu wody. Tutaj bez krwi.

- brak bólu żołądka, natomiast kiedy mam uczucie, że zaraz beknę, czasem kończy się to znów wymiotami i prawidłowe bekanie następuje po opróżnieniu żołądka.

- częsty brak apetytu oraz zauważyłem, że smaki zaczęły się dla mnie zmieniać.

Jestem mężczyzną, 29 lat, normalnej budowy ciała. U lekarza będę mógł być dopiero za dwa tygodnie. Proszę o sugestie, co może mi dolegać?

Pozdrawiam.
krzysiek889
napisał/a: krzysiek889 2012-06-27 15:06
Witam

Objawy wskazują na chorobę refluksową przełyku czyli cofanie się treści pokarmowej do przełyku, aby dokładnie zdiagnozować co jest przyczyną konieczne będzie badanie endoskopem w pracowni gastrologicznej.
Jeżeli nie chcesz czekać to proponuję wybrać się do prywatnej pracowni gastrologicznej - można wykonać takie badanie bez skierowania - gastroskopia standardowa lub gastroskopia przez nosowa - cienkim endoskopem, w Krakowie ceny wahają się od 100zł za gastroskopię standardową do 300zł za gastroskopię przez nosową.
Na obecną chwilę możesz zaznajomić się z odżywianiem przy wspomnianych wyżej dolegliwościach:

http://uklad-pokarmowy.wieszjak.polki.pl/refluks/307896,Dieta-w-refluksie-zoladkowojelitowym.html

Pozdrawiam
napisał/a: michal_gdy 2012-06-27 15:39
Dzięki za odpowiedź. Do lekarza i tak pójdę prywatnie, natomiast czekam na kartę medyczną żeby po drodze nie doszły dodatkowe badania.