WYMIOTY PO FALVIT MAMA

napisał/a: kasiek851 2010-04-14 16:25
jestem w 10 tc od początku ciąży biore Duphaston i kwas foliowy i żadnych wymiotów nie miałam jednak jak dołożyłam Falvit mama zaczelam wymiotowac nie wiem czy nie zmienic ich na inne witaminy
napisał/a: **oliweczka** 2010-04-14 20:38
Czemu bierzesz duphostan?
napisał/a: kasiek851 2010-04-14 21:08
Duphaston biore bo lekarz mi przepisal to jest hormon progesteronu.A dlaczego takie pytanie? mi chodzilo o Falvit
napisał/a: wikam2 2010-04-14 21:09
Na temat Falvitu nic nie powiem ale pytanie też mnie zdziwiło :)))
Dupahston to duphaston widac jest taka potzreba :)
Poczekaj cierpliwie napewno inne kobiety Ci odpowiedzą )
napisał/a: kasiek851 2010-04-14 21:14
no wlasnie :) a gdzies wyczytalam ze te wymioty moga byc przez duza zawartosc zelaza w tych witaminach choc nie sadze zeby to byla prawda Przyznam ze meczace to jest specjalnie falvit biore pozniej zeby nie zwracac Duphastonu i Foliku no ale witaminy tez sa potrzebne....moze zmienic na inne
napisał/a: wikam2 2010-04-14 22:00
Bierzesz Folik więc jest ok :) Do tego duphaston w trosce o dzidzie tak więc może zaprzestaniesz brania Falvitu do momentu wizyty u gina? A napewno chodzisz tam regularnie. Dzidziusiowi nic sie nie stanie (zresztą nadmiar żelaza wcale nie pomaga :)) a lepiej zrezygnować moim zdaniem z Falvitu niż "niechcący" zwrócić duphaston. Duphaston bierze sie regualrnie i tak samo regularnie i sukcesywnie się go odstawia :)
djfafa
napisał/a: djfafa 2010-04-14 22:17
Falvit nie powoduje wymiotów.
napisał/a: **oliweczka** 2010-04-14 22:24
Zadałam takie pytanie bo duphostan bierze się z jakiejś przyczyny, byłam ciekawa z jakiej ty bierzesz bo mi też lekarz przepisał.
napisał/a: wikam2 2010-04-14 22:30
**oliweczka** napisal(a):Zadałam takie pytanie bo duphostan bierze się z jakiejś przyczyny, byłam ciekawa z jakiej ty bierzesz bo mi też lekarz przepisał.


Pamiętam......pytałaś chyba wtedy o własnie krwawienie, tak? Czyli duphaston dał gin wtedy?
napisał/a: kasiek851 2010-04-15 08:18
Duphaston i Folik biore rano a ten nieszczesny Falvit popludniu wiec go nie zwracam Duphastonu i Foliku .
djfafa napisal(a):Falvit nie powoduje wymiotów.

W moim przypadku powoduje bo jak cos zjem i wezme ten Falvit to za jakies 10 minut zwracam tyo co zjadlam chyba to nie jest zwykly zbieg okolicznosci szczegolnie ze jak nie bralam wczesniej falvitu to nie wymiotowalam.Wizyte u ginekologa mam dopiero na poczatku maja wiec chyba nie moge sobie pozwolic na taka przerwe
djfafa
napisał/a: djfafa 2010-04-15 08:56
Może masz uczulenie na jakąś substancję uzupełniającą, to rzadko się zdarza ale jednak zdarza.
napisał/a: **oliweczka** 2010-04-15 13:15
Wikam ja pytałam o krew w stolcu, która się u mnie parę razy pojawiła ale to już dawno minęło od kąd jem błonnik i niemam zaparć. Nie pisałam tutaj o tym, ale na początku 12 tygodnia miałam lekkie (naprawde niewielkie plamienie). Poszłam do lekarza i dał mi skierowanie do szpitala, tam dali mi luteine pod język i po trzech dniach wypuścili do domu. Jak poszłam do swojego gina to on przepisał mi duphaston (choć plamienie wtedy trwało jakieś 30 min i więcej się nie powtórzyło). Przeczytałam ulotkę a tam pisze że ten lek zwiększa dwukrotnie ryzyko spodziectwa (taka choroba) u chłopców urodzonych przez matki przujmujące lek duphaston we wczesnej ciąży. Pytanie co autorzy ulotki rozumieją pod pojęciem "wczesna ciąża".