Wymiana zęba na sztyfcie, co można zrobić?

napisał/a: 22november 2015-02-24 23:01
Witam,
piszę ponieważ nie znam się zupełnie na stomatologii, poza jedynką nie mam żadnych problemów z zębami. Niestety wspomnianą jedynkę mam na tzw sztyfcie (5 lat, miałem wybity ząb) który ruszał się jakiś czas, aż dzisiaj wypadł na gumie do żucia heh. Włożyłem ząb z powrotem bo innego wyjścia nie miałem, na teraz się trzyma, ale oczywiście czeka mnie natychmiastowa wizyta u dentysty. I chciałem się najpierw rozpytać Was tutaj na forum, żeby nie odwiedzać wszystkich gabinetów w mieście i pytać każdego lekarza z osobna co może mi zaproponować. No właśnie co w takiej sytuacji można zrobić i ile to kosztuje? Aktualny ząb nie wytrzymał za długo, ruszał mi się lekko już dość długo, a u góry pod dziąsłem zeszło szkliwo więc nie wiem czy znów takie coś jak sztyft czy jest jakaś inna opcja? Dodam że mam kawałek swojego zęba pod nim, w którym wywiercona jest dziura. Czytałem na szybko o porcelanowych implantach z czymś tam, ale cena paru tysięcy niestety mnie zmroziła, więc też chciałbym zapytać z jakim wydatkiem muszę się liczyć w takiej sytuacji? I jeszcze jedno pytanie, ile czasu będę musiał chodzić ze szpecącą dziurą zanim stomatolog wstawi nowego? Czytałem dziś o systemie CEREC, ale też nie wiem czy jest to dostępne w mniejszych miastach.
Także jeżeli ktoś może podpowiedzieć co w takiej sytuacji najlepiej zrobić to będę wdzięczny, zanim wybiorę się do gabinetu, pozdrawiam.