Wymiana plomby w szóstce leczonej kanałowo

napisał/a: andrev2222 2013-10-27 09:47
Witam jutro będę wymieniał plombę w szóstce. Wcześniej była leczona kanałowo. Mogę wymienić po prostu na plombę światłoutwardzalną, koszt ok. 150z lub za ok. 300 założą mi tzw. kompozyt. Z tego co zrozumiałem za te 300z będę miał taki sztuczny korzeń w zębie z tego kompozytu i w przypadku kiedy już ząb się pokruszy na tym kompozycie można będzie odbudować ząb.
Moglibyście podpowiedzieć czym się to różni, co lepiej wybrać i co będzie trwalsze?
Pozdrawiam
napisał/a: ~Anonymous 2013-10-27 10:31
Dlaczego wymieniasz plombę i w jakim stanie jest ząb? Pozdrawiam
napisał/a: andrev2222 2013-10-27 19:43
Plomba jest pęknięta w poprzek, zęba, dlatego muszę ją wymienić. Jeśli chodzi o ząb to był "pusty" w środku, zostały tylko ścianki. Po leczeniu kanałowym został wypełniony plombą światłoutwardzalną, która była założona ok. 2 może 3 lata temu. Teraz właśnie pękła, ale nie wypadła, przynajmniej do tej pory. Czuję ze wewnętrzna ścianka zęba też chyba jest pęknięta. Dolegliwości bólowych nie odczuwam żadnych.
napisał/a: ~Anonymous 2013-10-27 21:16
Jeśli był kanał leczony to nie będzie boleć.Ten kompozyt o którym mówisz to sztyft na którym stawia się koronę albo odbudowuje zęba. Jeśli zamierzasz tylko wymienić uzupełnienie,czy też dołożyć to nie zakładaj tego sztyftu. Założenie koronki kiedyś tam będzie wymagało oczyszczenia i przygotowania zęba. Koronki powinny przetrwać 10 lat. I jeśli kiedyś u Ciebie do tego dojdzie to lepiej jest zakładać na świeżym oczyszczonym i doprze odkażonym zębie.
napisał/a: kasiapolak76 2013-10-31 14:24
Tutaj chyba Twój dentysta powinien wykazać się wiedzą i polecić coś. Miałam podobną sytuację, na szczęście dentysta stwierdził że wystarczy wymiana plomby, oczywiście również na światłoutwardzaną. Jeśli nie masz pewności czy Twój dentysta chce dla Ciebie dobrze, czy poprostu chce zarobić, spróbuj konsultacji z innym specjalistom, ja polecam anndental.pl - przeżyłam z nimi i leczenie kanałowe i wymiany plomb i kilka innych zabiegów, zawsze świetnie doradzają
napisał/a: ~Anonymous 2013-10-31 15:54
Marek1985 napisal(a):Tutaj chyba Twój dentysta powinien wykazać się wiedzą i polecić coś. Miałam podobną sytuację, na szczęście dentysta stwierdził że wystarczy wymiana plomby, oczywiście również na światłoutwardzaną. Jeśli nie masz pewności czy Twój dentysta chce dla Ciebie dobrze, czy poprostu chce zarobić, spróbuj konsultacji z innym specjalistom, ja polecam anndental.pl - przeżyłam z nimi i leczenie kanałowe i wymiany plomb i kilka innych zabiegów, zawsze świetnie doradzają


Reklama?