Wymaz z gardła

napisał/a: Radek___225 2009-10-01 20:59
Wymaz z gardla - paciorkowiec i gronkowiec zlocisty. Jednak nie wiem czy te bakterie sa odpowiedzialne za stan mojego gardla i nosa. Suchosc w gardle, nos ciagle przytkany czasami leci krew. Stan nie jest tragiczny ale pracuje w pomieszczeniu gdzie klima nie jest czyszczona i jest suche powietrze, bardzo czesto choruje mialem juz 6 antybiotykow od grudnia tego roku i nic nie pomogly. Teraz lecze sie u lekarza medycyny naturalnej. Przyjmuje albicansan, notakehl, fortakehl i mialem nystatyne, oprocz tego dostalem lekarstwo na przeczyszczenie. Martwi mnie ta suchosc w gardle. A lekarze tak jak by tego nie slyszeli co do nich mowie i zawsze to samo-antybiotyk. Prosze mi powiedziec jakie badania moge wykonac w celu wykrycia przyczyny. Dodam ze rok temu bralem izotek na tradzik 9 miesiecy w dawce 40mg - mozliwe ze oprocz skory przesuszyl mi takze gardlo, nos i tak juz zostanie? Prosze mi dac kontakt do siebie, jezeli jest taka mozliwosc przyjade do Pana na wizyte bez wzgledu na to w ktorym rejonie Polski Pan mieszka. Nie moge przeciez cale zycie przyjmowac antybiotykow ktore nic nie daja:/
napisał/a: Peter 2009-10-02 08:56
Oczywiście, że Izotek mógł nasilić problem. Zasadniczo już nie leczy się trądziku takimi lekami. Jest wiele innych, ale wymagają indywidualnego podejścia, cierpliwości lekarza i pacjenta, dlatego idzie się na skróty i - izotek i po sprawie nie zastanawiając się nad konsekwencjami.
Brak czyszczenia klimy to skandal - bez tego szkoda nawet się leczyć, bo to nie przyniesie skutku. Ciągłe "bombardowanie" z klimy takimi patogenami, jakie mogą tam być, nikt nie jest w stanie wytrzymać. Niestety, wymusić to na pracodawcy. To jego obowiązek. Jeśli nie (bo różnie z prywatnymi właścicielami jest o ile o takiego chodzi), to złożyć się samemu na firmę dokonującą takich przeglądów i czyszczenia, bo leczenie będzie kosztować i tak więcej.
Na pewno po tych lekach homeopatycznych konieczna jest szczepionka uodparniająca typu Luivac, chociaż homeopata może być przeciwny (są tacy, ja sam zajmuję się homeopatią i nie rozumiem, czemu inni są przeciw, bo nie ma ku temu żadnych racjonalnych powodów).
Co do wizyty - udzielam się tylko przez internet.
napisał/a: Radek___225 2009-10-02 10:58
Ok, ale czy teraz moge jakosc usunac te dolegliwosci bedace wynikiem brania izoteku? Suchosc sluzowki nosa, gardla, oka, mialem takze w kale wykryty jakis sluz wiec to chyba jelita tez sa przesuszone? A jezeli to jakas bakteria to jakie moge zrobic badania zeby ja zidentyfikowac? Wymaz z nosa? Biopsja z sluzowki nosa?-Slyszalem o czyms takim. Odnosnie suchosci gardla sa jakies badania zeby sprawdzic czy moja slina ma prawidlowy sklad i wydzielana jest prawidlowa ilosc? Jak dlugo nalezy brac homeopatyczne leki zeby wziasc szczepionke? Wiem ze to kwestia indywidualna ale tak z reguly ile to moze potrwac z rok? Dwa lata? Z gory dziekuje za odpowiedz Dr Peter
napisał/a: sylwia05081981 2009-10-05 14:05
Dzień Dobry!
Mam pytanie odnośnie kaszlu. Dziecko juz od 3tygodni ma kaszel najbardziej kaszle rano po obudzeniu. Kaszel jest mokry odrywający, w nocy dziecko w ogóle nie kaszle, również ma uporczywy katar . Od 7.09 dostawało syrop pulneo , zyrtec, nasivin . W oskrzelach ma czysto żadnych świstów nie słychać. 14.09 byliśmy na kontroli kaszel nadal dostał antybiotyk augumentin i krople sinecod.Dziecko nadal kaszle i ma katar . 2.10 znowu byliśmy u lekarza na rejonie powiedział że dziecko ma delikatne szmery w oskrzelach i przepisał eurespal , clemastinum , zyrtec, rutinacea, oraz inhalacje z atrowentu 3 razy dziennie , dziecko również bierze flicsonase oraz flicsotide. Do nosa lekarz kazał wlewać wode morską oraz euphorbium. Dziecko miało rtg klatki piersiowej wynik prawidłowy oraz miało badanie krwi.O to wyniki:
leukocyty 13.8
erytrocyty 4.65
hemoglobina 12.4
hematokryt 37.1
mcv 79.8
mch 26.7
mchc 33.4
rdw 13.8
płytki krwi 254
mpv 10.6
neutrocyty 9.24
limfocyty 2.53
monocyty 1.16
ob 22
mocz prawidłowy
Lekarz powiedział że dziecko ma stan zapalny że to napewno od kataru bo ma nos zapchany i troche zaczerwienione uszy.Dziecko ma 4latka od września chodzi do przedszkola i tak zaczęła się ta infekcja. Od pani doktor na rejonie dostałam skierowanie do pulmonologa .
Proszę o radę czy to może być alergia czy infekcja jeszcze nie wyleczona i czy powinnam również zrobić dziecku wymaz z gardła i nosa.
napisał/a: Peter 2009-10-06 09:31
Radek 225 - kwestia przesuszenia śluzówki, a skład śliny to dwie różne sprawy. Wymazy sobie możesz zrobić, by określić stan flory bakteryjnej. Kwestia leczenia homeopatycznego i jego czasu - to może określić lekarz na podstawie przepisanych leków, badania, stopnia poprawy lub nie.
Sylwia - moim zdaniem to atypowa infekcja i winien być przepisany inny antybiotyk (z gr. makrolidów). Wymaz zawsze można zrobić, bo coś wnosi do całości problemu.
napisał/a: sylwia05081981 2009-10-06 10:59
Dziękuje bardzo za odpowiedź w piątek idę na kontrole zobaczymy co znowu lekarz powie pozdrawiam
napisał/a: sylwia05081981 2009-12-29 18:02
Witam!
Mam pytanie dziecko dostaje od dwóch tygodni singularin 4 i xyzal a od 1.01.2010 ma dostawać szczepionkę uodparniającą rybomunyl czy nadal może brać singularin 4 i xyzal czy należy odstawic te leki jak będzie brało rybomunyl. Proszę o odpowiedz i jeszcze podaje dziecku tran raz dziennie. Dziecko ma 4 latka.
napisał/a: Peter 2009-12-31 12:16
O ewentualnym odstawieniu leków winien zdecydować lekarz. Nikt przez internet nie odpowie jednoznacznie. Jest to zależne od stanu pacjenta.