wymaz z gardła 3 latka.

napisał/a: BOBOLINEK 2016-11-18 15:44
Robiłam wymaz z gardła swojemu 3 letniemu synowi. syn nie jest alergikiem miał robione testy(na skórze ) wyszły ujemne.
Czesto choruje na krtanie które strasznie go dusza i zostajemy w szpitalu. wiec postanowilismy zrobic wymaz z gardła bo przypuszczalismy ze moze byc jakas bakteria. Po wymazie pani w laboratorium powiedziała ze nie trzeba robic andiogramu (czy jak to sie nazywa) gdyz robi sie to jak sa bakterie i dobiera antybiotyk.

wyniki wymazu :

- Candida spp - pojedyncze kolonie.

moje pytanie jest takie co to jest czytajac w internecie zobaczyłam ze sa to grzyby. wizyte u lekarza mam dopiero za miesiac a niepokoi mnie co dalej trzeba robic. wiadoomo na wlasna reke nie za duzo zdziałam ale prosze o porade czy udac sie do laryngologa czy moze ktos miał tez takiego grzyba i co robił ??
djfafa
napisał/a: djfafa 2016-11-18 20:14
Zasadniczo ją się leczy wyłącznie jak daje objawy. Bezobjawowe oznacza zazwyczaj nosicielstwo i nic z tym się nie robi.

Czy ona może dawać objawy krtaniowe? Mało prawdopodobne ale jest możliwe. Tutaj bardziej lekarz który zna pacjenta będzie mógł to ocenić.
napisał/a: BOBOLINEK 2016-11-20 08:22
Wlasnie alergolog nam powiedzial ze musi byc jakas bakteria badz cos innego ze uaktywnia sie i powoduje krtan. Czy podaje sie antybiotyk na tego grzyba ? Czy tylko w momencie krtani leczy sie wlasnie tego grzyba i krtan razem ?
djfafa
napisał/a: djfafa 2016-11-20 10:35
Może być bakteria, ale po pierwsze nie zawsze ona wychodzi w wymazach a dwa może ostatnia antybiotykoterapia skutecznie ją wybiła.

Raczej candidy pojedyńczych koloni, przy braku obecnie objawów nikt leczyć nie będzie.