Wyłuszczenie oka

napisał/a: MałGosia 2007-02-18 23:12
Cześć
Błądzę w sieci szukając czegoś nt wyłuszczenia gałki ocznej, w miarę zapoznania się z tematem pojawia się niepokój.Jestem osobą jednooczną ,od 6 lat w skutek odwarstwienia siatkówki straciłam możliwość widzenia jednym okiem.Po licznych konsultacjach w różnych rejonach polski wiem ,że nie odzyskam wzroku.Ból jaki mi towarzyszy ,łzawienie są coraz bardziej uporczywe.Lekarze są zgodni...:należy wyłusczyć całkowicie gałke oczną i wstawić protezę.Tłumaczą jakie sa już następstwa i jakie mogą wystąpić w przypadku braku decyzji (mojej decyzji) o usunięciu gałki , ja to wszystko rozumiem , ale względy kosmetyczne tak bardzo mnie hamują ,że trudno mi sie zdecydować.Wiem , doskonale wiem ,że zdrowie ponad wszystko- ale czuję tak wielka blokadę.Proteza kończyn owszem , szczeki owszem itp ale oka?Mam wiele pytań ,bardzo wiele ..lekarze owszem odpowiadają używając terminologii medycznej a ja węszę co sie za tym kryje?Ależ się rozpisałam:) Będzie mi miło jeśli Ktoś zechce poruszyc ten temat.
Pozdrawiam
napisał/a: Okulista 2007-03-01 15:56
Witam Pania!
Te wszytkie argumenty, które pani przedstawiła sa za decyzją, która pani juz zna. W chwili obecnej wszczepia się już impanty oczodołowe, które znacznie poprawiaja wyglad kosmetyczny po takich zabiegach. Niech mi pani wierzy ( jestem lekarzem okulista-chirurgiem),że można osiągnąc bardzo dobry efekt i funkcjonalny i kosmetyczny.
dr n. med. Radosław Różycki
http://www.rozycki.pl
napisał/a: MałGosia 2007-03-02 13:31
Człowiek jeśli nie dotknie- nie poczuje, jeśli nie zobaczy -nie uwierzy:)
Dziękuje doktorze za klika słów pocieszenia.Decyzja na"tak" rośnie wraz z bólem...jeszcze tylko kilka "żywych" przykładów jak to wygląda po wszczepieniu i muszę być gotowa.
Pozdrawiam